پرفروش ترین فیلم های سال 2018 تاکنون؛ از طغیان تا انتقام جویان

به گزارش پرسینا بلاگ، وب سایت روزیاتو - حسین علی پناهی: تا همینجا هم سال 2018 سالی فوق العاده و پردرآمد برای هالیوود بوده است و البته شاهد بعضی از رکورد شکنی های تاریخی هالیوود نیز بوده ایم. اما پرفروش ترین فیلم های هالیوود در سال 2018 چه فیلم هایی هستند و کدام یک توانسته اند فروشی بسیار بیشتر از بودجه خود داشته و سود خوبی را نصیب استودیوهای فیلمسازی نموده اند. سال 2018 با موفقیت خیره کننده فیلم ابرقهرمانی پلنگ سیاه (Black Panther) از استودیو مارول آغاز شد که در سطح جهانی به فروش خیره کننده 1.3 میلیارد دلار دست یافت. این فیلم اکنون عنوان پرفروش ترین فیلم دنیای مارول در سینماهای داخلی ایالات متحده را یدک می کشد و البته سومین فیلم پرفروش در میان این فیلم ها در سطح بین المللی.

پرفروش ترین فیلم های سال 2018 تاکنون؛ از طغیان تا انتقام جویان

تنها دو فیلم از مجموعه فیلم های انتقام جویان (Avengers) توانسته اند فروشی بیشتر از این فیلم در سطح بین المللی داشته باشند. با وجود فیلم های بلاک باستری که در سال میلادی کنونی اکران شدند، رقابت برای بدست آوردن رتبه اول فهرست پرفروش ترین فیلم های سال بسیار نفسگیر و نزدیک بود. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با پرفروش ترین فیلم های سال 2018 تا 25 نوامبر آشنا کنیم.

15- طغیان (426.3 میلیون دلار)

علیرغم نقدهای نه چندان خوب و نمره 50 درصد از راتن تومیتوز، فروش خوب فیلم اکشن طغیان یا آشوب (Rampage) نشان داد که تنها قدرت ستارگی دواین جانسون (راک) برای پیروزیت یک فیلم در گیشه کافی است. این فیلم که با بودجه ای 120 میلیون دلاری ساخته شده بود توانست در سطح بین المللی به فروشی بالاتر از 400 میلیون دلار دست یابد. اگر چه نمی توان طغیان را فیلمی با پیروزیت خیره نماینده در باکس آفیس دانست اما انتظار می رود که سود اندکی نصیب کمپانی برادران وارنر نموده باشد و البته بار دیگر بر صندلی راک به عنوان یک ستاره سینمایی درجه اول صحه گذاشت.

14- جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندلوالد (439.7 میلیون دلار)

اگر چه در راتن تومیتوز در برابر عنوان آن عدد 40 درصد دیده می گردد که پایین ترین نمره در میان تمامی قسمت های فرانچایز هری پاتر به شمار می آید، جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندلوالد (Fantastic Beasts:The Crimes of Grindelwald) کار سختی برای کشاندن طرفدارانش به سینماها نداشت. حتی شایعات و جنجال های مربوط به زندگی شخصی جانی دپ و شرایط اخلاقی او نیز ظاهراً تاثیری بر استقبال تماشاگران بر این فیلم فانتزی نداشته است. این فیلم که به تازگی اکرانش را آغاز نموده تاکنون نزدیک به 440 میلیون دلار در سطح دنیای فروش داشته و به نظر می رسد که حالا حالاها به فروش خوب خود ادامه دهد.

13- هتل ترنسیلوانیا 3: تعطیلات تابستانی (526.7 میلیون دلار)

در حالی که سری فیلم های هتل ترنسیلوانیا را نمی توان دارای شانسی در بخش جوایز سینمایی دانست اما هر کدام از قسمت های این مجموعه در باکس آفیس پیروزیت چشمگیری کسب نموده اند به طوری که کل این مجموعه تاکنون بیش از یک میلیارد دلار در سطح دنیای فروش داشته است. این در حالی است که قسمت سوم این فرانچایز با عنوان هتل ترنسیلوانیا 3: تعطیلات تابستانی (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation) نقدهای بسیار مثبت تری نسبت به قسمت های قبلی دریافت نموده است (نمره 61 درصد در روتن تومیتوز). از دلایل پیروزیت تجاری این فیلم می توان به نقش انکار نشدنی صدا پیشه های ستاره فیلم از جمله آدام سندلر، سلنا گومز، اندی سمبرگ و کیگان مایکل کی اشاره نمود.

12- مگ (527.8 میلیون دلار)

کسی انتظار نداشت که فیلم مگ (The Meg) به کارگردانی جان ترتل تاب بتواند با فیلم کلاسیک و شاهکار آرواره ها (Jaws) ساخته استیون اسپیلبرگ رقابت کند و با حضور ستاره ای مانند جیسون استاتهام به عنوان نقش اصلی داستان بسیاری تنها به یک فیلم ماجراجویانه و جذاب برای تماشا در سینما فکر می کردند، فیلمی که هیجان و اکشن را با مقداری وحشت از یک کوسه ماقبل تاریخی ترکیب می کرد. به نظر می رسد که سینماروها با فیلم مگ به آن چیزی که می خواستند دست یافتند زیرا این فیلم در سطح دنیای بیش از 500 میلیون دلار فروش را تجربه کرد هر چند نقدهای اجرا شده در خصوص آن نسبتاً ضعیف بوده و راتن تومیتوز نمره 46 درصد را برای این فیلم در نظر گرفت. اما با توجه به پیروزیت تجاری فیلم، احتمال ساخت دنباله هایی از آن دور از انتظار نیست.

11- کارآگاه محله چینی ها 2 (544.1 میلیون دلار)

کسانی که فکر می کردند هیچ فیلم ساخته شده در سینمای چین را در میان پرفروش ترین فیلم های سال 2018 نخواهند دید کاملاً در اشتباه بودند زیرا فیلم کارآگاه محله چینی ها 2 (Detective چاینا تاون 2) دنباله دیگری بود که فروش قابل توجهی در چین و خارج از آن داشت. 2 میلیون دلار از فروش نزدیک به 550 میلیون دلاری این فیلم سهم سینماروهای آمریکایی بود در حالی که بر مبنای 12 نقد اجرا شده در خصوص این فیلم در سایت راتن تومیتوز، نمره 50 درصد به قسمت دوم کارآگاه محله چینی ها داده شده بود

10- عملیات دریای سرخ (579.2 میلیون دلار)

به عنوان پیروزیت بزرگ دیگری برای سینمای چین، فیلم اکشن و جنگی عملیات دریای سرخ (Operation Red Sea) نزدیک به 580 میلیون دلار در سطح دنیای فروش داشت که 1.5 میلیون دلار از این فروش سهم سینماروهای آمریکایی بود. در حالی که بازار سینمای چین هر روزه در حال بزرگ تر شدن و گسترش است، فیلم سازان این کشور می خواهند فیلم های بیشتری در میان پرفروش ترین فیلم های سال داشته باشند. فیلم عملیات دریای سرخ با 6 نقدی که در سایت روتن تومیتوز در خصوص آن به ثبت رسیده، نمره قابل توجه 83 درصد را بدست آورده است.

9- بازیکن شماره یک آماده (582.2 میلیون دلار)

علیرغم زیاده روی در استراتژی بازاریابی استرس زا و نوستالژیک فیلم، آخرین فیلم بلاک باستر استیون اسپیلبرگ که اقتباسی از یک رمان بود توانست نقدهای نسبتاً خوبی داشته، مورد استقبال سینماروها قرار گرفته و از سایت راتن تومیتوز نمره قابل قبول 74 درصد را دریافت نماید. فیلم بازیکن شماره یک آماده (Ready Player One) در سینماهای داخلی ایالات متحده بیش از 137 میلیون دلار و در خارج از ایالات متحده نیز 445.2 میلیون دلار فروش داشت که فروش کلی فیلم را از 580 میلیون دلار فراتر برد.

8- مرد مورچه ای و زنبور (622.6 میلیون دلار)

این فیلم که باید ساخت آن را نتیجه پیروزیت فیلم انتقام جویان: نبرد ابدیت (Avengers: Infinity War) دانست را می توان یک فیلم ناامید نماینده دستکم در زمینه فروش دانست. فیلم مرد مورچه ای و زنبور (Ant-Man & The Wasp) با فروش 75.8 میلیون دلاری خود در سینماهای ایالات متحده در هفته اول اکران یکی از کم فروش ترین اکران های تاریخ دنیای سینمایی مارول را به ثبت رساند. اما به مانند دیگر فیلم های استودیو مارول، نقدهای اجرا شده در خصوص فیلم مشترک پل رود و اونجلین لیلی نسبتاً مهربانانه بود و فیلم توانست چهار برابر بودجه فراوری 162 میلیون دلاری خود فروش در سطح بین المللی داشته باشد. فروش 68 میلیون دلاری این فیلم در هفته اول اکران، یاری زیادی به مرد مورچه ای و زنبور کرد تا در رتبه چهارم پرفروش ترین فیلم های تاریخ دنیای سینمایی مارول قرار بگیرد.

7- ددپول 2 (734.2 میلیون دلار)

همانند پیروزیت خیره نماینده اولین قسمت از فیلم ددپول (Deadpool) در سال 2016، فروش خوب قسمت دوم این فیلم نیز برای مسئولین استودیو فاکس قابل پیش بینی بود. اگر چه ددپول 2 نتوانست رکورد فروش قسمت اول در هفته اول اکران را بشکند اما توانست به اولین فیلمی در تاریخ سینما تبدیل گردد که در هفته اول اکران خود از مرز 300 میلیون دلار فروش می گذرد.

6- عملیات: غیرممکن- فال اوت (791 میلیون دلار)

شاید تام کروز، ستاره طراز اول دنیای هالیوود، دیگر جوانی و طراوت گذشته اش را نداشته باشد اما این بدان معنا نیست که نشانه هایی از کم کاری و کهولت در او دیده می گردد به خصوص وقتی که پای بدلکاری های دیوانه وار او در فرانچایز عملیات: غیرممکن به میان می آید. کوشش ها و حرکات دیوانه وار او اما بی نتیجه نیست زیرا آخرین قسمت از این فرانچایز با عنوان عملیات: غیرممکن- فال اوت (Mission: Impossible - Fallout) به کارگردانی کریستوفر مک کواری بسیار زودتر از دیگر قسمت ها با حضور شخصیت اتان هانت توانست به فهرست پرفروش ترین فیلم های سال وارد گردد. منتقدان نیز از این فیلم استقبال نموده و در سایت راتن تومیتوز به شاهکار هیجان انگیز جدید تام کروز نمره قابل توجه 97 درصد را دادند.

5- ونوم (822.5 میلیون دلار)

در حالی که بسیار در خصوص پیروزیت فیلم سولو ونوم (Venom) تردید داشتند زیرا ارتباطی با مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی نداشت، اما پیروزیت این فیلم در تبدیل شدن به پرفروش ترین فیلم اکران ماه اکتبر در تاریخ سینما این شک و شبهه ها را از بین برد. منتقدان با فیلم روبن فلیچر مهربان نبودند و در سایت روتن تومیتوز نمره 30 درصد در مقابل نام این فیلم به چشم می خورد اما سینماروها با این نقدهای ضعیف موافق نبوده و هجوم آن ها با سینماها از زمان اکران ونوم فروش این فیلم را از 800 میلیون دلار در سراسر دنیا فراتر برده است. بازگشت تام هاردی در نقش ادی براک برای دنباله ای بر این فیلم هنوز معین نیست اما در صورت ساخته شدن قسمتی دیگر از این فیلم، می توان پیروزیت آن را تضمین شده دانست.

4- شگفت انگیزان 2 (1.24 میلیارد دلار)

پس از حدود 15 سال صبر، کمدی ابر قهرمانی و دوست داشتنی پیکسار با عنوان شگفت انگیزان (The Incredibles) به صورت دنباله بازگشت. فیلم انیمیشن شگفت انگیزان 2 با بدست آوردن نمره 94 درصد در سایت روتن تومیتوز از همان ابتدا وارد پرفروش ترین فیلم های سال 2018 شد. فیلم برَد برد تاکنون بیش از 1 میلیارد دلار فروش داشته و از آن چیزی که بسیاری انتظار داشتند بهتر عمل نموده است. قسمت دوم این انیمیشن خیلی سریع توانست در داخل و خارج از ایالات متحده رکورد فروش قسمت اول که در سطح بین المللی 633 میلیون دلار فروش داشته بود را بشکند.

3- دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی (1.3 میلیارد دلار)

فیلم اورجینال دنیای ژوراسیک (Jurassic World) در سال 2015 به یک مورد نسبتاً عجیب تبدیل شده است زیرا نقدهای عمدتاً مثبتی دریافت نموده و در باکس آفیس نیز ارقام خیره نماینده ای را به ثبت رسانده است اما هنوز هم در فضای آنلاین از آن انتقاد می گردد. در حالی که دنباله دیگر این فیلم با عنوان دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom) نمره متوسط 51 درصد را در سایت روتن تومیتوز کسب نموده، فروش آن حتی از فیلم قبلی این مجموعه نیز بیشتر بوده است. این فیلم با فروش 150 میلیون دلاری خود در انتها هفته اول اکران، تاکنون توانسته فروش خود را از مرز 1 میلیارد دلار نیز فراتر ببرد.

2- پلنگ سیاه (1.35 میلیارد دلار)

در شرایط کنونی، بسیاری به این نتیجه رسیده اند که نباید در خصوص عدم پیروزیت فیلم های دنیای مارول جبهه گیری و شرط بندی نمایند. اگر چه اظهار نظرها در خصوص پیروزیت فیلم ابرقهرمانی پلنگ سیاه (Black Panther) از همان ابتدا هم سینوسی و متفاوت بود اما کمتر کسی فکر می کرد این فیلم تا به این حد پیروز عمل کند. پلنگ سیاه اکنون پرفروش ترین فیلم کمیک بوکی تمام تاریخ سینما در داخل ایالات متحده است و به نظر می رسد که این عنوان را در زمینه فروش بین المللی نیز بدست آورد. منتقدان نیز عاشق این فیلم بودند و در سایت روتن تومیتوز به این فیلم نمره عالی 97 درصد داده اند. از این رو بازگشت دنباله ای از این فیلم اجتناب ناپذیر بوده و از همین حالا می توان پیروزیت آن را تضمین شده دانست.

1- انتقام جویان: نبرد ابدیت (2.05 میلیارد دلار)

در دهمین سال آغاز داستان سرایی ابرقهرمانی دنیای مارول، هیچ شکی وجود نداشت که فیلم بلاک باستر برادران روسو با عنوان انتقام جویان: نبرد ابدیت (Avengers: Infinity War) به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال تبدیل گردد. این فیلم در جلب توجه منتقدان نیز بسیار فراتر از حد انتظار عمل نموده و در سایت روتن تومیتوز نمره خوب 84 درصد را کسب کرد و البته رکوردی تازه در زمینه بهترین فروش در انتها هفته اول اکران در داخل و خارج از ایالات متحده از خود به جای گذاشت. این فیلم با فروش 257.7 میلیون دلاری خود در آخر هفته اول اکران در ایالات متحده، رکورد پیشین که در اختیار نیرو بر می خیزد (The Force Awakens) را شکسته و فروش خود در سطح بین المللی را به فراتر از 2 میلیارد دلار رسانده است.

پریها: پریها | اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما

منبع: برترین ها
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 643

به "پرفروش ترین فیلم های سال 2018 تاکنون؛ از طغیان تا انتقام جویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرفروش ترین فیلم های سال 2018 تاکنون؛ از طغیان تا انتقام جویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید