کاربران افغان و حضور پرسش برانگیز محب در اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد

به گزارش پرسینا بلاگ، مشاور امنیت ملی افغانستان به نمایندگی از این کشور در اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در حالی حضور یافته که کاربران افغان در فضای مجازی غیبت وزیر خارجه این کشور را پرسش برانگیز می دانند.

کاربران افغان و حضور پرسش برانگیز محب در اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد

به گزارش دفتر منطقه ­ای خبرنگاران، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در هجدهمین اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای جنش عدم­تعهد در باکو درباره اوضاع کنونی افغانستان سخنرانی خواهد کرد.

قرار است هجدهمین اجلاس سران این جنبش نیز در 3 و 4 آبان در شهر باکو پایتخت آذربایجان برگزار شود.

نشست وزرای خارجه کشورهای جنبش عدم تعهد پیش از اجلاس سران از دو روز پیش با حضور کارشناسان و دیپلمات های ارشد کشورهای عضو در باکو آغاز شده وسند تدوین شده در این نشست نیز برای تصویب نهایی تقدیم اجلاس وزیران می شود .

صلاح­ الدین ربانی سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان غایب این نشست است و حمدالله محب مشاور امنیتی ملی این کشور به عنوان نماینده افغانستان سخنرانی خواهد کرد.

کاربران افغان در فضای مجازی با پرسش برانگیز دانستن حضور حمدالله محب گفته اند که وزارت خارجه افغانستان در سیاست خارجی این کشور جایگاه مناسبی ندارد و ارگ ریاست­ جمهوری در زمینه­ های مختلف اعمال نظر می کند.

هفته های گذشته نیز صبغت­ الله احمدی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان توسط اشرف غنی برکنار شد.

ارگ ریاست­ جمهوری این کشور اظهار داشت که وی بدلیل اظهارات غیرمسئولانه درباره سفر طالبان به پاکستان برکنار شده است اما عبدالله ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی با رد این بیانیه تاکید کرد که احمدی تا انتها کار دولت باقی خواهد ماند.

اختلاف بین اشرف غنی و عبدالله از زمان تشکیل حکومت وحدت ملی تاکنون ادامه دارد.

پس از اختلافات بوجود آمده در انتخابات ریاست­ جمهوری افغانستان در سال 2014، جان کری وزیر خارجه وقت آمریکا، قدرت را در قالب حکومت وحدت ملی بین اشرف غنی و عبدالله تقسیم کرد.

.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2093

به "کاربران افغان و حضور پرسش برانگیز محب در اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران افغان و حضور پرسش برانگیز محب در اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید