کارت بلیت الکترونیک برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی رایگان شد

به گزارش پرسینا بلاگ، پیشنهاد رایگان شدن کارت بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.

کارت بلیت الکترونیک برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی رایگان شد

به گزارش گروه اجتماعی پرسینا بلاگ، بهاره آروین در دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی طرح اصلاحیه ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران طی پیشنهادی گفت: در بند (یک) تبصره (یک) این طرح درجهت تکریم والدین و همسران شهدا و جانبازان 25 درصد به آن ها بلیت الکترونیک رایگان اختصاص داده شده است، اما در بند (چهار) برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد 50 درصد تخفیف در نظر گرفته ایم. جایی که باید تخفیف دهیم اینجاست.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران تاکید کرد: فکر می کنم منطق تخفیفات این است که به نیازمندان کمک کرده باشیم؛ بنابراین بهتر است این درصد ها را جا به جا کنیم.

محسن هاشمی در واکنش به این پیشنهاد با بیان اینکه حدود 42 پیشنهاد در خصوص طرحی که یک ماده واحده دارد وقت زیادی از صحن می گیرد و ضمناًً ممکن است به لحاظ رسانه ای بازخورد های مناسبی نداشته باشد، خواستار پس دریافت پیشنهادات و واگذاری مسئولیت به کمیسیون تخصصی شد.

آروین در پاسخ به سخنان هاشمی بیان کرد: درست است که ورود صحن به یک سری از موارد با توجه به اینکه پوشش رسانه ای خوبی داده نمی شود و با برجسته سازی یا کمرنگ کردن برخی موارد باعث برداشت ها و پیامد های غیرواقعی می شود. اما این نباید باعث شود شورا این مباحث را به درون کمیسیون ها برده و عملکردی غیرشفاف داشته باشد.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران شرح داد: در این طرح تعیین نیست با چه منطقی به هنرمندان برای تکریمشان 50 درصد تخفیف داده شده و برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که نیازمند واقعی هستند هم 50 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است. آیا حتماً باید از طریق حمل و نقل عمومی هنرمندان را تکریم کنیم؟

وی با بیان اینکه طرح یادشده از منطق مناسبی برخوردار نیست، گفت: این طرح به نیازمند 50 درصد تخفیف می دهد و برای کسی که قرار است صرفاً تکریم شود کارت بلیت رایگان می دهد. یا به عنوان مثال با وجود اینکه در بند (دو) تبصره (یک) برای سالمندان 65 سال به بالا تخفیف 90 درصدی در نظر گرفته شده، در بند (هفت) مجدداً به تخفیف 90 درصدی برای بازنشستگان و وظیفه بگیران شهرداری اشاره شده است. چرا باید برای کارمندان خود امتیاز ویژه ای در نظر بگیریم؟ این مبالغ مربوط به همه شهروندان تهرانی است.

آروین تاکید کرد: اینکه کمیسیون تخصصی اصل مسئولیت را به عهده بگیرد اشکالی ندارد، اما حداقل ای کاش در صحن شورا به تفاهم برسیم و آنگاه کمیسیون تخصصی به جزئیات بپردازد.

درنهایت این پیشنهاد مبنی بر رایگان شدن کارت بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد با 12 رأی موافق از 14 نفر از حاضران به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 22 شهریور 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4863

به "کارت بلیت الکترونیک برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت بلیت الکترونیک برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید