کدام صدا های خودرو مشکل ساز است؟

به گزارش پرسینا بلاگ، گاهی اوقات صدا هایی از بخش های مختلف خودرو شنیده می گردد که احتمالا نشانه ای از خرابی قسمت های حساس و مهم خودرو است که باید به آن ها توجه گردد.

کدام صدا های خودرو مشکل ساز است؟

به گزارش ، در این مطلب سعی شده درباره صدا هایی که از خودرو شنیده می گردد و نباید آن ها را نادیده گرفت توضیحاتی ارائه گردد.

صدای سوت مانند تعویض دنده یعنی سیستم انتقال قدرت خودرو خوب کار نمی کند اگر هنگام تعویض دنده صدایی شبیه جیغ یا ساییدگی شنیدید، حتما تا خرج سنگینی روی دست شما نگذاشته، به تعمیرگاه مراجعه کنید خوشبختانه امروزه به یاری دستگاه های دیجیتالی، مشکل گیربکس قابل تشخیص است و اگر زود مراجعه کنید جلوی هزینه های بیشتر را می گیرید.

اگر این صدا را شنیده شد، نشان می دهد که تسمه تایم احتیاج به تعویض دارد.

در صورتی که برنامه زمانبندی مشخصی برای تعمیر خودروی خود دارید، بگذارید سر زمان مقرر آن را تعویض کنید، اما برای اطمینان و برای این که مطمئن شوید خسارتی به خودرو وارد نمی گردد، می توانید آن را به یک تعمیرکار نشان دهید.

در صورتی که همراه صدا، درجه حرارت خودرو بالا می رود، به نظر می رسد که فن خودرو درست کار نمی کند و این باعث می گردد موتور خودرو بیش از حد گرم گردد اغلب این مشکل ناشی از نشت آب داخل رادیاتور و یا پمپ آب است که موجب می گردد آب رادیاتور کم گردد.

مزیت این سر و صدا این است که شما هر چه زود تر آگاه می شوید و قبل از آسیب به قسمت های دیگر، نسبت به تعمیر آن اقدام می کنید.

زمانی که بعد از هر ترمز سر و صدایی می شنوید، بلافاصله خودرو خود را به یک مکانیک نشان دهید فرکانسی که از ترمز شما می آید می تواند عوامل مختلفی مانند لنت، ساخت و مدل خودروی شما بستگی داشته باشد.

گاهی اوقات تعویض نکردن بعضی قطعات کوچک موجب می گردد تا به اجزای اصلی موتور خودرو شما آسیب برسد و وسایلی مانند پیستون ها از کار بیفتند می توانید با چکاب ماهانه خودروی خود، از این خسارات عظیم جلوگیری کنید.

منبع: میزان

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3833

به "کدام صدا های خودرو مشکل ساز است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام صدا های خودرو مشکل ساز است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید