کرمانشاه 3 گرمخانه دارد ، برای پناه دادن به بی خانمان ها 4 مرکز دیگر نیاز داریم

به گزارش پرسینا بلاگ، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت سه مرکز سرپناه شبانه (گرمخانه) در استان، گفت: برای پوشش بهتر بی خانمان ها به چهار گرمخانه دیگر در سطح استان نیاز داریم.

کرمانشاه 3 گرمخانه دارد ، برای پناه دادن به بی خانمان ها 4 مرکز دیگر نیاز داریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، فاطمه رضوان مدنی، با اشاره به فعالیت سه مرکز سرپناه شبانه در سطح استان، گفت: در حال حاضر دو مرکز سرپناه شبانه در سطح شهرستان کرمانشاه فعال است که یک مرکز با ظرفیت 30 نفر ویژه مردان و مرکز دیگر با ظرفیت 20 نفر ویژه بانوان است.

وی افزود: در سطح دیگر شهرستانها نیز تنها یک مرکز در شهرستان اسلام آبادغرب با ظرفیت 20 نفر ویژه مردان فعال است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در خصوص ساعت فعالیت این مراکز، گفت: این مرکز از ساعت 19 شب تا هفت صبح فعالند، اما در فصول سرد سال ساعت کار این مراکز افزایش یافته و از ساعت 17 تا هشت صبح فعال هستند.

وی یادآور شد: ساعت کار مرکز سرپناه شبانه بانوان بیشتر بوده و زودتر کار خود را آغاز می کند.

رضوان مدنی در تشریح خدمات این مراکز به افراد بی سرپناه، به توزیع غذای گرم و وعده صبحانه اشاره کرد و افزود: در کنار بحث غذا و سرپناه، خدمات بهداشتی از جمله استحمام و توزیع بسته های بهداشتی به این افراد ارائه می شود. همچنین بسته های کاهش آسیب همراه با آموزش متناسب با مردان و زنان در این مراکز توزیع و ارائه می شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه یادآور شد: در فصول سرد سال نیز گاها توزیع لباس گرم بین این افراد صورت می گیرد.

رضوان مدنی با اشاره به فصل سرما و نیاز افراد کارتون خواب و معتادان متجاهر به سرپناه شبانه گفت: به دو سرپناه شبانه دیگر در کرمانشاه، یک مرکز در کنگاور و یک مرکز در سطح شهرستان هرسین نیاز داریم تا بتوانیم جوابگوی مراجعات باشیم. همچنین نیاز است برای پوشش مناسب مراجعین ظرفیت مرکز سرپناه شبانه اسلام آبادغرب هم افزایش یابد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه شرح داد: در حال حاضر در شرایطی که هوا به شدت سرد بوده و تعداد مراجعین بالا باشد، تعدادی بصورت کف خواب از مراکز سرپناه شبانه استفاده می کنند و خدمات در این مراکز به آنها ارائه می شود.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2501

به "کرمانشاه 3 گرمخانه دارد ، برای پناه دادن به بی خانمان ها 4 مرکز دیگر نیاز داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه 3 گرمخانه دارد ، برای پناه دادن به بی خانمان ها 4 مرکز دیگر نیاز داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید