کرونا باعث وحشت مردم از آینده شده است، فروش بالای کتاب های خود درمانی

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از استاف، شیوع ویروس کرونا در یک سال گذشته بسیاری از مردمان دنیا را خانه نشین نموده و در این مدت بسیاری از مردم برای گذراندن اوقات فراغت به ابزارهای سرگرمی زیادی روی آورده که از جمله آنها مطالعه کتاب است. آمارها نشان می دهد در میان کتاب ها مطالعه رمان های کلاسیک در بسیاری از کشورهای دنیا رشد زیادی پیدا نموده است و آنطور که معلوم شده هرچند در دوران قرنطینه فروش این رمان ها نسبت به یک سال قبل رشد قابل توجهی پیدا نموده است.

کرونا باعث وحشت مردم از آینده شده است، فروش بالای کتاب های خود درمانی

اخیراً آمارهای جالبی از سوی کتابفروشان و کتابخانه های استرالیا منتشر شده است که نشان می دهد مردم این کشور در روزهای اخیر بیشتر به کتاب های مستند با موضوع خوددرمانی و حفظ سلامتی روی آورده اند. بر اساس این آمارها در روزهای ابتدایی قرنطینه مردم بیشتر رمان ها و کتاب های داستانی مثل هری پاتر را می خواندند ولی حالا به سمت کتاب های خودآموز سلامت روی آورده اند.

آمارهای کسب شده از کتابفروشی های شهر اوکلند بوده است که تیمی از دانشگاه اوکلند به سرپرستی دکتر آنا مارتین دکترای روان شناسی بالینی این دانشگاه روی این آمارها تحقیق کردند. دکتر مارتین می گوید در دوران قرنطینه آمارهای افسردگی و اضطراب در میان مردم افزایش یافته و بیشتر مردم سعی می نمایند با استفاده از کتاب های خوددرمانی و حفظ سلامتی بتوانند خود را در مقابل آینده نامعلوم ایمن نمایند.

این استاد دانشگاه شهر اوکلند استرالیا با استناد به آمارهای کسب شده از کتابخانه ها و کتابفروشی های این شهر می گوید ظاهراً مردم همچنان از آینده ترس دارند و نمی دانند چه بر سر آنها خواهد آمد. آنها سعی می نمایند خودشان با خواندن کتاب های راهنمای سلامتی و کتاب های خوددرمانی با این آینده بجنگند.

به گفته آمارهای منتشر شده در استرالیا در حال حاضر کتابی الکترونیک با عنوان مراقبت ازخود: چگونه زنده بمانیم نوشته کلیر چمبرلین رتبه اول در میان کتاب های الکترونیک فروخته شده در کشور استرالیا را کسب نموده است. این کتاب در ماه های اخیر فروش عجیبی داشته و کتاب های با موضوع مشابه نیز همین شرایط را دارند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5646

به "کرونا باعث وحشت مردم از آینده شده است، فروش بالای کتاب های خود درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا باعث وحشت مردم از آینده شده است، فروش بالای کتاب های خود درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید