کشف 40 درصد از ماده تشکیل دهنده دنیا

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- پژوهشگران فرانسوی در آنالیز جدید خود اعلام کردند که توانسته اند 40 درصد از ماده تشکیل دهنده دنیا را که تا به امروز رصد نشده بود کشف نمایند.

کشف 40 درصد از ماده تشکیل دهنده دنیا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از فیوچریسم، دانشمندان مدت ها بر این باور بودند که حدود 40 درصد از ماده قابل رویت دنیا گمشده است و هرگز آن را شناسایی ننموده بودند.

اکنون گروهی از پژوهشگران مرکز ملی پژوهش های علمی فرانسه(CNRS) اعلام نموده اند که خاتمه این ماده گمشده را یافته اند. به گفته پژوهشگران، این ماده میان رشته های پراکنده این شبکه کیهانی غول پیکر پنهان شده است که کهکشان ها را به هم متصل می نماید.

پژوهشگران در این پروژه، داده های پژوهشی 20 سال اخیر را ارزیابی کردند تا بتوانند این ماده گمشده را آشکار نمایند.

گازهایی که این شبکه کیهانی را تشکیل می دهند، شبکه ای از کهکشان ها را به هم متصل می نمایند. آنها گاهی مانند منبعی از مواد تازه برای کهکشان ها و سیاه چاله های نزدیک هستند و همین موضوع به ضعیف تر شدن شبکه می انجامد.

این گروه پژوهشی باور دارند که دلیل این موضوع، پراکندگی رشته های شبکه کیهانی و ضعیف بودن سیگنال های دریافتی است. ضعیف بودن سیگنال ها موجب شده است که داده ها طی 20 سال اخیر به درستی ردیابی نشوند.

پژوهشگران برای یافتن 40 درصد از ماده گمشده دنیا، انتشار اشعه ایکس رشته های گاز را مورد آنالیز قرار دادند و اطلاعات مربوط به آرایش فیزیکی 15 هزار رشته گاز را ارزیابی کردند. ارزیابی اشعه ایکس نشان داد این رشته ها، میزان قابل توجهی از گازهای داغ را شامل می شوند که پیشتر دیده نشده اند.

این پژوهش، در مجله Astronomy & Astrophysics به چاپ رسید.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5739

به "کشف 40 درصد از ماده تشکیل دهنده دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 40 درصد از ماده تشکیل دهنده دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید