کنترل وسایل الکترونیکی با چشم امکانپذیر شد

به گزارش پرسینا بلاگ، یک فناوری جدید به کسانی که به هر دلیل قادر به استفاده از دستان خود برای کنترل وسایل الکترونیکی نیستند، امکان می دهد تا آنها را تنها با حرکت چشم خود کنترل کنند.

کنترل وسایل الکترونیکی با چشم امکانپذیر شد

افرادی که نمی توانند از دستان خود به طور کامل استفاده کنند، ممکن است تعامل با دستگاه های لمسی برایشان بسیار سخت باشد. بنابراین مخترعی به نام زک فریدمن با ابداع دستگاهی موسوم به هایپروایزر(Hypervisor) به کمک این افراد آمده است.

این دستگاه پوشیدنی حرکات چشم کاربر و موقعیت مردمک چشم را ردیابی می کند تا مکان نمای موشواره(فلش موس) را روی دستگاه الکترونیکی حرکت دهد.

دستگاه هایپروایزر بر روی یک ماژول 3+ محاسبه Raspberry Pi که روی یک پایه StereoPi تعبیه شده است، کار می کند. حسگرهای موجود در این دستگاه تمام اطلاعات را به Raspberry Pi منتقل و اطلاعات را پردازش می کنند.

دو فرستنده و گیرنده مادون قرمز در این دستگاه وجود دارد که اطلاعات دستگاه و داده های نگاه کاربر را پردازش می کند. دو رابط سریال دوربین(CSI) داده های محیطی را به همراه داده های چشم برای پردازش بینایی کامپیوتر ارائه می دهند و تعدادی ال ای دی طیف مرئی در مورد شرایط دستگاه و کار کردن آن و غیره به کاربر اطلاع می دهند.

بنابراین برای مشخص جایی که کاربر به آن نگاه می کند، یکی از دوربین های CSI یک جریان ویدئویی مداوم را به صورت زنده به پردازنده منتقل می کند. در همین حال از یک دوربین دوم برای بهبود دقت در موارد خاص مانند مکانی که کاربر به دنبال آن است، استفاده می شود و از آن برای مشخص مکان هایی که مردمک چشم کاربر به آن اشاره می کند، استفاده می شود.

بعد از اتمام تمام این محاسبات، این دستگاه مکان مورد نظر کاربر را مشخص می کند و فلش موس را در آنجا قرار می دهد.

کاربران برای کلیک کردن می توانند چشمک بزنند، برای کشیدن و رها کردن(drag and drop) چشمان را تنگ کنند و برای بالا و پایین بردن صفحه نیز دو بار سریع و پشت هم پلک بزنند.

این دستگاه به یک گیرنده اختصاصی متصل شده اند که داده ها را از هدست می گیرد و بنابراین می داند فلش موس را در کجا قرار دهد.،ایسنا

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4897

به "کنترل وسایل الکترونیکی با چشم امکانپذیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل وسایل الکترونیکی با چشم امکانپذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید