کنکور 98 ، غذاهای ممنوعه برای کنکوری ها

به گزارش پرسینا بلاگ، کنکوری ها باید به خوراک خود اهمیت دهند چرا که مواد غذایی سالم باعث افزایش قدرت تمرکز و یادگیری آن ها می گردد.

کنکور 98 ، غذاهای ممنوعه برای کنکوری ها

به گزارش خبرنگار ، کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید.

در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

، برنامه ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع یاری آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

کنکور 98/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری ها را تار و مار می نماید

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته اید و می توان با آرامش کامل و برنامه ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

کنکوری ها چگونه هوششان را افزایش دهند؟

حیدر عظمایی پژوهشگر طب سنتی در گفت وگو با خبرنگار ، وی با اشاره به اینکه تغذیه مناسب باعث بالا رفتن قدرت تمرکزمی گردد، گفت: کنکوری ها باید در قدم اول به خوراک خود اهمیت دهند چرا که مواد غذایی سالم باعث بالا رفتن قدرت تمرکز و یادگیری آن ها می گردد، همچنین این افراد در مصرف لبنیات بدون مسهل افراط ننمایند.

وی بیان نمود: لبنیاتی مانند پنیر، ماست و دوغ موجب سردی زیاد مغز، خواب آلودگی و کاهش قدرت یادگیری می گردد و هنگام خوردن این مواد از مسلهاتی مثل زیره، شوید، پونه و گل سرخ استفاده نمایند، بعد از خوردن لبنیات بهتر است چند عدد خرما نیز میل گردد.

این پژوهشگر طب سنتی اضافه نمود: کنکوری ها باید روزانه یک لیوان شیر به همراه چند عدد خرما مصرف نمایند، این افراد از خوردن غذا های زیاد سرخ شده، پر چرب، دیر هضم، پُِر حجم و کنسرو شده پرهیز نمایند چرا که موجب کسالت و خستگی می شوند و باعث اختلالات در گوارش خواهد شد.

کنکور 98/ در فصل امتحانات نهایی چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

نقش خانواده ها در کاهش استرس کنکوری ها

عظمایی تشریح کرد: کنکوری ها چند روز مانده به امتحانات دچار استرس های روانی می شوند که این اضطراب و هیجان ها موجب کاهش یادگیری و بروز مسائل گوارشی مثل دل درد، اسهال، یبوست، نفخ و باد می گردد و حتی ممکن است دچار بیخوابی یا پُر خوابی شوند.

وی با اشاره به نقش خانواده ها در کاهش استرس کنکوری ها، گفت: خانواده ها نقش پررنگی در پیشرفت کنکوری ها دارند؛ خانواده ه باید با فرزندانشان همدلی مناسبی داشته باشند و از ایجاد هرگونه تنش، اضطراب و استرس به کنکوری ها پرهیز نمایند.

این پژوهشگر طب سنتی بیان نمود: کنکوری ها را به هیچ عنوان نباید با همسالان خود مقایسه کرد، آرام کردن محیط خانه بسیار اهمیت دارد و در یادگیری بهتر کنکوری ها بسیار تاثیر گذار است، خانواده ها باید با همدلی، محیطی را برای کنکوری ها فراهم نمایند تا به دور از هرگونه اضطراب مطالعه داشته باشند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 542

به "کنکور 98 ، غذاهای ممنوعه برای کنکوری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور 98 ، غذاهای ممنوعه برای کنکوری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید