گزارش از جلسه امروز تعیین حقوق و دستمزد99، اختلاف زیاد پیشنهاد های دستمزدی کارگران و کارفرمایان

به گزارش پرسینا بلاگ، درحالی جلسه شورای عالی کار با حضور وزیر اقتصادی و وزیر کار در حالی برگزاری است که نمایندگان کارفرمایان اصرار بر افزایش 15درصدی و نمایندگان کارگران معتقدند برای حفظ بقای کارگران روی مجموع دریافتی کارگران باید 1میلیون و 480هزار تومان افزایش شود.

گزارش از جلسه امروز تعیین حقوق و دستمزد99، اختلاف زیاد پیشنهاد های دستمزدی کارگران و کارفرمایان

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، 26 اسفند ماه اولین جلسه شورای عالی کار برای معین دستمزد 99 کارگران برگزار شد، اما بدون نتیجه انتها یافت و ادامه مذاکرات به امروز عصر موکول شد. دویست و هشتاد و نهمین نشست شورای عالی کار با موضوع معین حداقل دستمزد کارگران به ریاست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمشید انصاری رئیس سازمان امور استخدامی در حال برگزاری است. اخبار رسیده از جلسه شورای عالی کار مبنی بر این است که کارفرمایان اصرار بر افزایش 15 درصدی دستمزد کارگران در سال 99 را دارند.

کنندگان کارگران دراین جلسه با توجه به عقب ماندگی مزدی کارگران بیان می کنند که یک میلیون و 480 هزار تومان روی سرجمع حقوق افزوده شود.

این نشست به میزبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال برگزاری است، همچنین حاتم شاکرمی، معاون روابط کار و کنندگان کارگران و کارفرمایان نیز حضور دارند.

پیش از این کنندگان کارگران بیان کرده بودند که معین دستمزد سال 99 با سختی های چشمگیری همراه است، چرا که علاوه بر نبود ثبات اقتصادی در کشور، رکود حاکم بر بازار، تحریم های ظالمانه آمریکا، نبود قدرت خرید، تورم بالای اقتصاد و... باعث شده است که کارفرمایان از شرایط تولید رضایت نداشته باشند و برای افزایش دستمزد چانه زنی سنگین تر می شود.

از سوی دیگر کارگران معتقدند که هزینه سبد معیشت کارگران از سال گذشته تا کنون 1 میلیون و 180 هزار تومان افزایش یافته است که این رقم با شرایط شیوع بیماری کرونا افزایش یافت. تا قبل از بیماری کرونا کنندگان کارگران معتقد بودند حداقل دستمزد سال آینده باید به گونه ای معین شود که روی مجموع دریافتی کارگران که در سال 98 حداقل 2 میلیون و 200 هزار تومان بوده است؛ حدود یک میلیون و 180 هزار تومان افزوده شود، در غیر این صورت قدرت خرید جامعه کارگری حفظ نخواهد شد. اما اکنون معتقد هستند برای حفظ بقای زندگی کارگران حداقل یک میلیون و 480 هزار تومان باید روی مجموع دریافتی کارگران افزوده شود.

تا کنون شرکای اجتماعی به رقم معینی در بحث دستمزد دست نیافته اند و مذاکرات تا ساعت 18:35 دقیقه عصر بدون نتیجه معین ادامه دارد است.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3756

به "گزارش از جلسه امروز تعیین حقوق و دستمزد99، اختلاف زیاد پیشنهاد های دستمزدی کارگران و کارفرمایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش از جلسه امروز تعیین حقوق و دستمزد99، اختلاف زیاد پیشنهاد های دستمزدی کارگران و کارفرمایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید