5 شرط رئیسی برای موافقت با تصویب طرح دولت

به گزارش پرسینا بلاگ، سخنگوی کمیسیون مالی مجلس جزئیاتی از جلسه روز گذشته شورای هماهنگی مالی سران قوا را تشریح کرد.

5 شرط رئیسی برای موافقت با تصویب طرح دولت

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرنگاران، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی در گفتگویی جزئیاتی از جلسه روز گذشته شورای هماهنگی مالی سران قوا را تشریح کرد.

طغیانی در این باره گفت: این جلسه به آنالیز طرح جدید دولت اختصاص داشت که در ابتدای جلسه، اعضا نسبت به وعده های منتشرشده در رسانه ها از زبان رئیس جمهور و بعضی دولتمردان مبنی بر طراحی طرحی برای گشایش مالی باتوجه به اینکه هنوز جزئیات این طرح مورد بحث و تصویب قرار نگرفته بود اعتراض کردند.

وی اضافه نمود: رئیس مجلس مطرح نموده که هدف نباید صرفاً تامین بودجه باشد ضمن اینکه قطعا با توجه به توضیح وظایف شورا مقابله با تحریم و راهنمایی نقدینگی باید مد نظر باشد، همچنین توجه به فروش نقدی بجای سلف و خرده فروشی نیز مورد تاکید مجلس است. رئیس قوه قضائیه هم شروطی را به عنوان خطوط قرمز در تصویب طرح دولت مطرح و تاکید نموده که در صورت مورد لحاظ قرار نگرفتن این شروط، منافع طرح به ضرر های جدی علیه اقتصاد کشور و معیشت مردم در آینده تبدیل خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس، به اختصار به شروط مطرح شده از سوی رئیس قوه قضائیه اشاره نموده و گفت: 5 یا 4 شرطی که آقای رئیسی روی آن ها تاکید داشت درباره نحوه فروش و تحویل نفت به خریدار و در اولویت بودن فروش میعانات گازی، ممانعت از تبدیل فرآیند اجرای این طرح به عامل افزایش سرسام آور بدهی دولت در سال های آینده و لزوم ممنوعیت خرید یا بازخرید اوراق توسط بانک ها بوده است.

نماینده مردم اصفهان در ادامه گفت: به طور خلاصه موضع مجلس و قوه قضائیه مبتنی بر این استدلال است که به منظور حل مسائل امروز کشور، نباید معضلات بزرگتری برای آینده اقتصاد ملی ایجاد کرد و بهترین راستا برای آنالیز این موضوع ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی و اخذ مجوز قانونی از مجلس است.

منبع: تسنیم

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5005

به "5 شرط رئیسی برای موافقت با تصویب طرح دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 شرط رئیسی برای موافقت با تصویب طرح دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید