آزمایشگاه امنیت محصولات کنترل صنعتی آغاز به کار می کند

به گزارش پرسینا بلاگ به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوذر عرب سرخی رئیس پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه های این پژوهشگاه برای توسعه نسل جدید آزمایشگاه های امنیتی گفت: نخستین آزمایشگاهی خواهیم بود که مجوز ارزیابی و تائید نمونه سامانه های کنترل صنعتی را از طرف مرکز راهبردی افتا دریافت خواهیم کرد؛ به این معنا که ما زیرساخت آزمایشگاهی امنیتی محصولات کنترل صنعتی را راه اندازی کردیم و امیدواریم با دریافت مجوز رسما کار را از امسال آغاز کنیم.

آزمایشگاه امنیت محصولات کنترل صنعتی آغاز به کار می کند

وی با اشاره به اولویت های سال جاری پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پروژه نسل پنجم شبکه های ارتباطی موسوم به 5G که از اولویت های اول وزارت ارتباطات است، در دستور کار پژوهشگاه ICT قرار گرفته و پژوهشکده امنیت نیز در این خصوص 2 محور را در اولویت قرار داده است. یکی از محورها بحث طراحی محصولات کاربردپذیر است که در نسل پنجم شبکه های ارتباطی به کار گرفته می شود و ارزیابی امنیتی محصولات و خدمات در بستر نسل جدید شبکه های ارتباطی، محور دیگری است که توسط پژوهشکده امنیت فاوا به آن پرداخته می شود.

رئیس پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: علاوه بر پروژه 5G، برنامه های دیگری هم در سال جدید به تائید شورای پژوهشی پژوهشگاه و وزارتخانه رسیده است که پژوهشکده امنیت فاوا پیرامون آن اقداماتی انجام می دهد.

وی گفت: عیارسنجی محصولات امنیتی، محوری است که با همکاری سازمان فناوری اطلاعات جلو می بریم و تقریبا نخستین مجموعه ای خواهیم بود که یک زیرساخت آزمایشگاهی ایجاد می کنیم که می تواند محصولات داخلی را در فضای آزاد و منصفانه با نمونه محصولات خارجی مقایسه کند و اطلاعات را در معرض نگاه بهره برداران محصولات قرار دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 10 تیر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4354

به "آزمایشگاه امنیت محصولات کنترل صنعتی آغاز به کار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه امنیت محصولات کنترل صنعتی آغاز به کار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید