آفتاب تابستان در نیم ساعت 90 درصد کروناویروس ها را می کشد!

به گزارش پرسینا بلاگ، محققان می گویند آفتاب تابستان قادر است 90 درصد از کروناویروس های نشسته روی سطوح را با تابش 30 دقیقه ای خود نابود کند.

آفتاب تابستان در نیم ساعت 90 درصد کروناویروس ها را می کشد!

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، یک مطالعه جدید از احتمال نابودی کروناویروس ها در اثر تابش آفتاب تابستان تنها در 30 دقیقه سخن گفته است. در عین حال، کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که ممکن است موج دوم شیوع کووید-19 به محض آغاز زمستان در انگلیس رخ دهد.

طبق جدیدترین گزارش پایگاه دیلی میل، مطالعه دکتر خوزه لوئیس ساگریپانتی ویروس شناس بازنشسته ارتش ایالات متحده و دکتر دیوید لایتل ویروس شناس سابق دولت ایالات متحده در حالی که انگلیس برای ورود به گرم ترین هفته سال خود آماده می شود، نشان می دهد که تابش 30 دقیقه ای آفتاب تابستانی بر روی سطوح آلوده به کروناویروس می تواند این ویروس ها را از بین ببرد.

مجله Photochemistry and Photobiology نتایج این تحقیق را منتشر کرده است که بیان می کند 90 درصد از عفونت کروناویروس که بر اثر عطسه یا سرفه افراد آلوده روی سطوح نشسته است، می تواند توسط یک نور قدرتمند ماوراء بنفش که در آفتاب تابستان موجود است، نابود شود.

برخی دانشمندان همچنین ادعا کرده اند که قرارگیری زیر نور آفتاب موجب تولید ویتامین D می شود و تعیین شده است که این ویتامین می تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با کروناویروس شود.

این ایده در حالی مطرح شده است که سواحل و پارک های انگلیس از امروز (25 ژوئن) به دلیل رسیدن گرمای هوا به بالای 30 درجه سانتیگراد میزبان میلیون ها نفر خواهند بود.

با این وجود هنوز نگرانی هایی وجود دارد که احتمال انتقال کووید-19 در اثر اجتماعات اتفاق می افتد، چرا که فاصله گذاری اجتماعی در این تجمعات رعایت نمی شود. با این حال، دانشمندان می گویند ماندن در خانه یعنی جایی که کروناویروس می تواند زنده بماند و چندین روز آلوده کننده باقی بماند، در مقایسه با بیرون از منزل خطرناک تر است.

این مطالعه همچنین موج دوم شیوع کووید-19 را با آغاز زمستان در انگلیس پیش بینی کرده است. محققان می گویند شیوع کروناویروس در کارخانه های بسته بندی گوشت در انگلیس می تواند شواهد محکمی از این موضوع باشد، چرا که ادعا می شود که محیط سرد این کارخانه ها احتمالاً افراد را در برابر کروناویروس آسیب پذیرتر کرده است.

در این مطالعه آمده است که کروناویروس پتانسیل زنده ماندن را تا چند روز داخل خانه دارد، در حالی که در محیط بیرون که نور خورشید ضعیف باشد کمی بیش از پنج ساعت زنده می ماند.

کروناویروس جدید در مناطق شمالی انگلیس ممکن است مدت بیشتری مردم را درگیر کند، زیرا این منطقه تابش آفتاب کمتری دارد.

محققان این تحقیق می گویند نابودی کروناویروس در محیط بیرون از خانه و تابش آفتاب، در زمستان 5 ساعت، در بهار 4 ساعت، در پاییز 1 ساعت و 40 دقیقه و در تابستان 34 دقیقه طول می کشد.

آن ها می گویند: مجبور کردن افراد برای ماندن در منازل ممکن است باعث افزایش یا اطمینان از سرایت کووید-19 در بین ساکنان خانه و در بین بیماران و پرسنل بیمارستان ها یا مراکز درمانی شود.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4696

به "آفتاب تابستان در نیم ساعت 90 درصد کروناویروس ها را می کشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آفتاب تابستان در نیم ساعت 90 درصد کروناویروس ها را می کشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید