آمریکا 4 مقام نظامی میانمار را تحریم کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه 4 مقام نظامی میانمار را به دلیل نقض حقوق اقلیت روهینگیا تحریم کرد.

آمریکا 4 مقام نظامی میانمار را تحریم کرد

به گزارش گروه بین الملل پرسینا بلاگ، وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه تحریم هایی را علیه میانمار خاطرنشان کرد.

به گزارش تی آر تی، وزارت خزانه داری آمریکا 4 مقام نظامی میانمار را به اتهام نقض حقوق بشر علیه مسلمانان روهینگیا در این کشور تحریم کرد.

مین اونگ هلاینگ فرمانده ارتش میانمار نیز در میان افرادی است که تحت تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته اند.

مسلمان های روهینگیا از چند دهه قبل در معرض آزار و اذیت های دولت میانمار قرار داشته اند و دولت این کشور در سال 1982 شهروندی آنها را سلب کرده است.

ارتش میانمار درباره سرکوب اقلیت روهینگیا مدعی عملیات پاکسازی این مناطق از عناصر افراطی بوده است. از طرفی آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم میانمار نیز ساکنان مسلمان استان راخین در شمال غرب میانمار را تهدید تروریستی خوانده بود.

بازرسان سازمان ملل گفته اند که اقدامات میانمار اعم از کشتار جمعی، تجاوز، آتش سوزی گسترده و اعدام با هدف نسل کشی اجرا شده اند.

اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار سال هاست که در این کشور تحت فشار و تبعیض قرار دارند. از ماه آگوست سال 2017 بعد از حمله ارتش میانمار به خانه های ساکنان استان راخین و به آتش کشیده شدن محل سکونتشان و بعد از قتل و تجاوز، بیش از 700 هزار نفر از ساکنان این استان با پای پیاده به بنگلادش گریختند و تاکنون با کمترین امکانات در کمپ به سر می برند. اواخر سال 2017، میانمار و بنگلادش در خصوص بازگرداندن آوارگان روهینگیا به توافق رسیدند که تاکنون اجرایی نشده است و این مسئله نقدها بین المللی علیه حکومت سوچی را به دنبال داشته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2692

به "آمریکا 4 مقام نظامی میانمار را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 4 مقام نظامی میانمار را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید