اختراع دستگاه تداخل سنج لیزر جهت اندازه گیری میزان عبور نور از عینک های محافظ

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران/لرستان استادیار گروه فیزیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد گفت: دستگاه تداخل سنج لیزر 808 نانومتر جهت اندازه گیری میزان عبور نور از عینک های محافظ در لرستان اختراع شد.

اختراع دستگاه تداخل سنج لیزر جهت اندازه گیری میزان عبور نور از عینک های محافظ

دکتر امین دهقانی نژاد در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به استفاده از لیزرهای نیمه هادی در طول موج 808 نانومتر در پزشکی (لیزر دندان پزشکی بافت نرم و لیزر دایود در زمینه پوست و مو) و ورود نور مادون قرمز لیزر با طول موج ذکر شده یه چشم اپراتور و بیمار، تشعشعات لیزر می تواند موجب ایجاد آب مروارید و آسیب های شدید شبکیه شود.

وی شرح داد: لذا استفاده از عینک های محافظ مخصوص در طول موج ذکر شده ضروری است اما کیفیت این عینک ها و قطعات اپتیکی مورد استفاده بسیار مهم است.

استادیار گروه فیزیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد گفت: این دستگاه میزان حذف طول موج مضر (برحسب درصد) توسط عینک های مورد استفاده برای چشم را با استفاده از تداخل سنج ماخ زندر مشخص می کند و همچنین می تواند فیلترهای تداخلی مخصوص به کار رفته در عینک های محافظ را از سایر فیلترهای تضعیف کتتده تشخیص دهد.

دهقانی نژاد با همراهی یک تیم تحقیقاتی اقدام به ساخت و ثبت اختراع دستگاه نامبرده در تاریخ 23/12/99 کرده اند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6777

به "اختراع دستگاه تداخل سنج لیزر جهت اندازه گیری میزان عبور نور از عینک های محافظ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراع دستگاه تداخل سنج لیزر جهت اندازه گیری میزان عبور نور از عینک های محافظ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید