اعترافات مفتی داعشی، ارتباط با سعودی و صدور فتوای تخریب مساجد!

به گزارش پرسینا بلاگ، شورای عالی قضایی عراق گفت، یک مفتی داعش پس از دستگیری اعتراف های فراوانی از جمله ارتباط و پول دریافت از اتباع سعودی و صدور فتواهای کشتار مردم و انفجار مساجد و مرقد یونس پیامبر(ع) داشته است.

اعترافات مفتی داعشی، ارتباط با سعودی و صدور فتوای تخریب مساجد!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دستگاه قضایی عراق روز چهارشنبه اعترافات شفاء النعمه ملقب به ابوعبدالباری از مسئولان به اصطلاح هیئت شرعی داعش را منتشر کردند.

این مفتی داعش یک هفته پیش توسط نیرو های ویژه پلیس فدرال عراق در شهر موصل مرکز استان نینوی دستگیر شد. او از سرنموده های رده نخست داعش و مسئول صدور فتوای منفجر ساختن مسجد یونس پیامبر (ع) در شهر موصل و همچنین فتوا های مربوط به اعدام شماری از علما و روحانیون به دلیل خودداری از بیعت با این گروه تروریستی به شمار می آید.

نیرو های امنیتی عراق پس از دستگیری این مفتی که بسیار چاق است، برای جابه جایی او دچار مشکل شدند و به ناچار از وانت برای انتقال او استفاده کردند.

گروه تروریستی داعش از ژوئن سال 2014 تا زمان آزادسازی موصل از طریق نیرو های عراقی در ژوئیه 2017 کنترل این شهر را در دست داشت.

بنا به بیانیه شورای عالی قضایی عراق النعمه در برابر قاضی دادگاه تحقیق ویژه مسائل تررویسم در نینوی گفت: من فارغ التحصیل سال 1984 از دانشگاه اسلامی مدینه در عربستان سعودی و یک سلفی هستم. به مدت سه ماه در مدرسه الراشدین در عجمان امارات مشغول به کار شدم و پس از آن به کشور بازگشتم.

به گفته شورای عالی قضایی عراق النعمه از زمان شروع حوادث سال 2003 و حمله آمریکا به عراق پست های متعددی را از جمله در اداره اوقاف نینوی و خطیب و امام آدینه یکی از مساجد جامع موصل را داشت.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، النعمه می گوید: من به نظام سیاسی عراق اعتقاد نداشتم و نیرو های امنیتی عراق را مرتد می دانستم. در تشکیل گروه های مسلح و به خصوص گروه جبش المجاهدین، جیش محمد و الجیش الاسلام مشاکت داشتم و از آنجایی که درس فقه و عقیده خوانده بودم فتوا هایی درباره مباح بودن قتل نیرو های امنیتی صادر کردم. زمانی که با یاری و مشارکت شماری از ائمه جوامع در سال های 2006 و 2007 ترور ها و انفجار ها در موصل رخ داد و تا سال 2014 ادامه داشت.

وی اضافه نمود: سال 2007 برای ادای مناسک عمره به شهر مکه رفتم و با ابومصطفی النجماوی (تروریسم موصلی مقیم لندن که یک تندرو عقیدتی است) ملاقات کردم با او در مسائل دینی بحث کردم و اوضاع موصل و جزئیات حضور نیرو های عراقی و وفاداری آن ها به آمریکایی ها را برای او توضیح دادم.

برای او از نقش گروه های جهادی گفتم و او به من مبلغ شش هزار دلار پول داد و خواست که آن را برای گروه های مسلح هزینه کنم. هنگامی که موصل برگشتم با عناصر گروه های مسلح ملاقات نموده و آن مبلغ را بینشان توزیع کردم.

النعمه گفت: همان سال بار دیگر به عربستان برای ادای مناسک حج به مکه رفتم و با النجماوی هم ملاقات داشتم. او مرا به شیخ عبدالله الغنیمان یک تبعه سعودی معرفی کرد که اطلاعاتی از من و باورهایم داشتم. او هم به من چهار هزار دلار پول داد.

وی با اشاره به اینکه با این پول مدره عبدالله النعمه را در موصل تاسیس نموده و به شماری از تروریست هایی که دارای افکار سلفی بودند درس داد، اضافه نمود: یکی از محصلانم، همراه شخصی ابوبکر البغدادی شد و تعداد دیگری هم از سرنموده های داعش که پست های متعددی داشتند و حملات (تروریستی) بسیاری مرتکب شدند در این مدرسه درس خواندند.

شفاء النعمه در ادامه از حوادث سال 2014 و حمله داعش به شهر های عراق گفت و آن را موفقیت عملیات فتح خواند و اضافه نمود: خطبه های تحریک آمیز من کاملا علنی بود من به مبارزه با نیرو های امنیتی و پیوستن جوانان به صفوف داعش دعوت می کردم.

وی اضافه نمود: من به عنوان مسئول دفتر آموزش در استان نینوی منصوب شدم و همچنین در مرکز امام الیقین در ساختمان دانشگاه موصل هم تدریس می کردم. جایی که در آنجا دانشجویان مرکز پس از گذراندن یک دوره فشرده فارغ التحصیل شده و به عنوان مسئول امور شرعی در دفاتر متعدد داعش منصوب می شدند و هر دوره حدود پنجاه تروریست از آنجا فارغ التحصیل می شدند.

النعمه گفت: من علاوه بر کار خود به عنوان رئیس دادگاه دفتر دیوان شرعی وابسته به دادگاه موصل منصوب شدم آن موقع شرط گذاشته بودم برای اینکه کسی مرا نشناسد و در آنجا احکام و مجازات های متعددی را اعم از شلاق، جریمه و سنگسار برای شهروندان موصل صادر می کردم.

عبدالباری گفت: در سال 2015 به دیوان آموزش داعش بازگشتم. من رابطه نزدیکی با تروریست معروف به ذوالقرنین مسئول این دیوان دارم. او تبعه مصری است و فیزیک و ریاضیات تدریس می کرد. به او پیشنهاد دادم شیوه تدریس را عوض کند، اما یک فرد اردنی که پدرش در حال حاضر عضو مجلس اردن است جانشین وی شد.

بر اساس بیانیه شورای عالی قضایی عراق النعمه در ادامه به تدریس در دانشگاه موصل ادامه داد تا اینکه به دلیل اختلاف های عقیدتی و فقهی از آنجا برکنار شد و به تدریس در دوره های شرعی بازگشت تا وقتی که دیوان آموزش با دیوان مساجد ادغام شد. او مردم را به پیوستن به داعش دعوت می کرد و فتوا هایی را درباره مجازات مردمی که به مسجد نمی آیند صادر می کرد.

النعمه می گوید: من همچنین فتوای اخراج مسیحیان، لزوم توبه نیرو های امنیتی و تحویل سلاح آنها، مباح بودن کشتار شهروندان شیعه و مباح بودن فروش زنان ایزدی و قتل مردانشان را صادر کردم.

وی همچنین اعتراف کرد که به عناصر داعش فتوای وجوب انفجار مساجد جامعه موصل را صادر کرد که مرقد انبیاء و اولیای الهی در آنجاست و از جمله آن ها مسجد جامع یونس پیامبر بود که در آگوست 2014 هدف انفجار تروریستی نهاده شد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3158

به "اعترافات مفتی داعشی، ارتباط با سعودی و صدور فتوای تخریب مساجد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعترافات مفتی داعشی، ارتباط با سعودی و صدور فتوای تخریب مساجد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید