افراط در تجویز آنتی بیوتیک در بسیاری از کشورهای کم درآمد

به گزارش پرسینا بلاگ، نتایج یک بررسی نشان می دهد: در کشورهای کم درآمد تجویز داروهای آنتی بیوتیک برای بچه ها بیش از میزان مورد نیاز است.

افراط در تجویز آنتی بیوتیک در بسیاری از کشورهای کم درآمد

به گزارش خبرنگاران، در این بررسی آمده است: در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط ، بچه ها در پنج سال نخست زندگی به طور میانگین 25 بار مصرف آنتی بیوتیک برایشان تجویز می شود. زیاده روی در مصرف این داروها می تواند بر توانایی بدن آنان برای مقابله با پاتوژن ها تاثیر بگذارد و موجب افزایش موارد مقاومت به آنتی بیوتیک ها در جهان شود.

محققان سوئیسی بر اساس مطالعات خود اظهار کردند: در کشورهای با درآمد پایین و متوسط بچه ها بیشتر بیمار می شوند همچنین میزان تجویز داروهای آنتی بیوتیک در بسیاری از کشورها بالاست. این مطالعه اولین بررسی است که به موضوع تجویز داروهای آنتی بیوتیک در بچه ها کمتر از پنج سال در این کشورها پرداخته است.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) مقاومت به داروهای آنتی بیوتیک یکی از بزرگترین تهدیدهایی است که سلامت جهانی با آن روبروست. یکی از فاکتورهای موثر در تشدید این خطر جهانی افراط در مصرف داروهای آنتی بیوتیک است. مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته حاکی از افراط در تجویز داروهای آنتی بیوتیک برای بچه ها در بسیاری از کشورهاست. به طور مثال در تانزانیا نتایج چندین مطالعه حاکی از آن است بیش از 90 درصد بچه ها با مراجعه به مراکز درمانی داروی آنتی بیوتیک دریافت می کنند این درحالیست که تنها در 20 درصد موارد به تجویز داروی آنتی بیوتیک نیاز است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مدیکال اکسپرس، در این بررسی محققان سوئیسی به ارزیابی اطلاعات اخذ شده از مراکز درمانی هشت کشور هائیتی، کنیا، نپال، سنگال، تانزانیا، اوگاندا، مالاوی و نامیبیا پرداختند. یافته ها نشان داد بچه ها تا سن پنج سالگی به طور میانگین 25 بار مصرف آنتی بیوتیک برایشان تجویز می شود.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2732

به "افراط در تجویز آنتی بیوتیک در بسیاری از کشورهای کم درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراط در تجویز آنتی بیوتیک در بسیاری از کشورهای کم درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید