ایست قلبی ناشی از ورزش در سالمندان اتفاقی نادر است

به گزارش پرسینا بلاگ، محققان موارد ایست قلبی ناگهانی را در افراد 65 ساله و بالاتر در بعضی شهر های کالیفرنیا تجزیه و تحلیل کردند.

ایست قلبی ناشی از ورزش در سالمندان اتفاقی نادر است

این تحقیق شامل کسانی بود که در حین تمرین یا در عرض یک ساعت بعد از تمرین خود بر اثر ایست قلبی ناگهانی فوت کردند.

از بیش از 4000 مورد مطالعه شده، تنها 77 مورد (1.9٪) دچار ایست قلبی در حین یا بعد از ورزش، با تمریناتی که شامل دوچرخه سواری، دویدن، بازی گلف یا تنیس، یا فعالیت در باشگاه بود، شدند. حدود 91 درصد از ایست قلبی در مردان بود.

پرونده پزشکی برای 47 نفر مبتلا به ایست قلبی مرتبط با ورزش و بیش از 3100 نفر با ایست قلبی غیر مرتبط با ورزش در دسترس بود.

محققان دریافتند افرادی که ایست قلبی ناگهانی را در حین یا بلافاصله پس از ورزش تجربه کردند، معمولاً نسبت به افرادی که ایست قلبی غیرمرتبط با ورزش را تجربه کردند، عوامل خطر قلبی یا سایر مسائل سلامتی کمتری داشتند.

ایست قلبی مرتبط با ورزش به احتمال زیاد در مکان های عمومی مانند باشگاه رخ می داد. این یکی از دلایلی است که احتمال زنده ماندن آن ها چهار برابر بیشتر از کسانی است که ایست قلبی غیر مرتبط با ورزش داشتند.

محققان می گویند که فواید سلامتی فعالیت ورزشی احتمالاً بر خطر ایست قلبی ناگهانی مرتبط با ورزش در سالمندان فزونی دارد.

به گفته محققان، این بدان معناست که افراد مسنی که به طور منظم در ورزش شرکت می نمایند باید ادامه دهند. کسانی که علائم تازه دارند باید با پزشک خود مشورت نمایند. کسانی که می خواهند آغاز نمایند باید تشویق شوند که این کار را انجام دهند، اما فقط پس از مشورت با پزشک خود.

منبع: فرارو
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8212

به "ایست قلبی ناشی از ورزش در سالمندان اتفاقی نادر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایست قلبی ناشی از ورزش در سالمندان اتفاقی نادر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید