بازدهی شاخص بورس چقدر بود؟ ، ریزش 3 درصدی شاخص هم وزن

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته در آخرین روز معاملاتی، شاخص بورس 9 هزار واحد رشد را ثبت کرد و در محدوده یک میلیون و 393 هزار واحد قرار گرفت. طی هفته گذشته شاخص بورس حدودا یک درصد افت را ثبت کرد.

بازدهی شاخص بورس چقدر بود؟ ، ریزش 3 درصدی شاخص هم وزن

شاخص هم وزن هم در آخرین روز معاملاتی در کانال 376 هزار واحد قرار گرفت. طی هفته گذشته شاخص هم وزن حدودا سه درصد افت را ثبت کرد.

همچنین احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سهام در گفتگو با خبرنگاران مهم ترین عامل ریزش بازار سهام را در روزهای گذشته معین نبودن برنامه های دولت در سیاست گذاری های اقتصادی بیان کرد.

اشتیاقی گفت: P/E بیشتر شرکت ها در محدوده 5 و 6 قرار گرفته است و ارزندگی سهام شرکت ها در قیمت های فعلی تثبیت شده است اما چون فروشنده در بازار زیاد است و استراتژی بیشتر افراد نوسان گیری و سهامداری در کوتاه مدت است، معاملاتی در قیمت های تعادلی شکل نمی گیرد و در نتیجه فرایند بازار منفی می شود.

کارشناسانی مثل احسان بیگی، هم درباره آینده بورس معتقدند باتوجه به شرایط فعلی بازار سهام و افزایش نرخ دلار، سهم های دلاری رشد بیشتری داشته باشند. در مجموع صنایع فلزات اساسی، پالایشی، پتروشیمی و معدنی فرایند خوبی دارند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7880

به "بازدهی شاخص بورس چقدر بود؟ ، ریزش 3 درصدی شاخص هم وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدهی شاخص بورس چقدر بود؟ ، ریزش 3 درصدی شاخص هم وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید