باغ صخره ای ریوان-جی ، ژاپن

به گزارش پرسینا بلاگ، باغ صخره ه ای Zen یا karesansui (به معنی آب خشک کوهستانی) قدمتش به دوران قرون وسطی در ژاپن باز میگردد. مشهورترین این باغ ها در کیوتو و در شهر ریوان-جی، در معبد اژدهای صلح جو واقع شده است. مساحت باغ رویان-جی به اندازۀ یک زمین تنیس می باشد و تنها از 15 سنگ بزرگ و کوچک تشکیل شده که بعضی از آنها با خزه پوشیده شده اند. این سنگ ها به پنج گروه تقسسیم شده و روی بستری از شن های شیار شیار قرار گرفته اند که از دور، سنگ ها مانند جزیره و شن ها مانند دریای آرام بنظر می رسند.

باغ صخره ای ریوان-جی ، ژاپن

در سال 2002، یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه کیوتو اظهار داشت که پیروز به رمز گشایی باغ Zen شده است. بر اساس مدل های کامپیوتری، سنگ های این باغ هنگامی که از زاویه ای خاص مشاهده می شوند، بطور ناخودآگاه تصویری از یک درخت پرشاخه را بدست می دهد. چون طراح این منظره هیچ توضیحی برای اثر خود به جای نگذاشته، معنای حقیقی این باغ به عنوان یک راز باقی مانده و بدون شک همین خود باعث معروفیت باغ ها شده است.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: لست سکند
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2573

به "باغ صخره ای ریوان-جی ، ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ صخره ای ریوان-جی ، ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید