با مهم ترین باورهای غلط درباره گیاه خواری آشنا شوید

به گزارش پرسینا بلاگ، اگر تمایلی به مصرف زیاد محصولات حیوانی ندارید و قصد دارید گیاهان را بیشتر وارد رژیم غذایی تان کنید، اولین گام این است که 6 باور غلط در خصوص این نوع رژیم ها دور بمانید:

با مهم ترین باورهای غلط درباره گیاه خواری آشنا شوید

رژیم های غذایی گیاهی سالم نیستند

این یک باور غلط است. تحقیقات نشان می دهد که رژیم های گیاهی مبتنی بر کاهش خطر ابتلا به دیابت، کاهش فشار خون بالا، چاقی و بیماری های قلبی هستند.

رژیم های غذایی گیاهی باعث کاهش وزن می شوند

اینطور نیست که شما با انتخاب رژیم های گیاهی حق مصرف گزینه های ناسالمی مانند قند و سایر غذاهای تولید شده را داشته باشید. رژیم های گیاهی زمانی به تعادل و کاهش وزن یاری می نمایند که از هر گونه عادت غلط غذایی به دور باشند.

پروتئین های گیاهی برای ساخت عضله مناسب نیستند

این یک باور غلط است. پروتئین های گیاهی سبب از بین رفتن عضلات و ضعف نمی شوند. در حقیقت آنها همچون پروتئین حیوانی در ساخت عضلات مفید هستند. مطالعات نشان داده کسانی که پروتئین برنج مصرف می نمایندف پس از تمرین، به همان اندازه کسانی که آب پنیر دریافت می نمایند، توده عضلانی شان افزایش می یابد. خوردن آب پنیر باعث توده عضلانی بیشتر می گردد، نه به این علت که پروتئین های حیوانی نقش موثرتری در حفظ و افزایش توده عضلانی دارند، بلکه به این علت که، اندازه پروئتین آب پنیر در هر گرم از پروتئین برنج بیشتر است.

رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان، حاوی کربوهیدرات بالا هستند

کربوهیدرات های پیچیده موجود در گیاهان نه تنها مضر نیستند، بلکه به شما در حفظ و ذخیره انرژی در طول روز یاری می نمایند. مشکل زمانی ایجاد می گردد که شما کربوهیدرات های تولید شده را که باعث افزایش قند خون و افزایش وزن می شوند، به رژیم غذایی تان اضافه کنید. پس از کربوهیدرات موجود در گیاهان نترسید.

رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان همواره شما را گرسنه نگه می دارند

این نمی تواند حقیقت داشته باشد. گیاهان حاوی فیبر هستند که شما را برای زمان طولانی سیر نگه می دارند. علاوه بر این، گیاهان کم کالری هستند و شما مجبور نیستید برای جلوگیری از دریافت کالری بیش از حد، آنها را در مقادیر کوچک انتخاب کنید و بخورید. در واقع رژیم های غذایی گیاهی، برترین روش برای کنترل گرسنگی هستند، قند خون را افزایش نمی دهند و به بهبود فرایند هضم هم یاری می نمایند.

برای دریافت همه مواد مغذی، باید پروتئین های گیاهی را ترکیب کنید

شما لازم نیست برای دریافت پروتئین کافی از گیاهان، مثلا حتما لوبیا را با برنج مصرف کنید. تحقیقات نشان می دهد که مصرف هر کدام از غذاهای گیاهی که حاوی پروتئین هستند، به بدن شما تمام اسیدهای آمینه ضروری را در طول روز می رساند.

منبع:

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7825

به "با مهم ترین باورهای غلط درباره گیاه خواری آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مهم ترین باورهای غلط درباره گیاه خواری آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید