تخصیص 7300 میلیارد تومان اعتبار جدید برای تسهیلات اشتغال روستایی

به گزارش پرسینا بلاگ، علاءالدین ازوجی در تبادل نظر با خبرنگاران، با اشاره به تخصیص منابع جدید برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از اشتغال روستایی و عشایری، از سال گذشته معادل ریالی 1.5 میلیارد دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات اشتغال و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، خدماتی، کشاورزی و صنعتی اختصاص یافت.

تخصیص 7300 میلیارد تومان اعتبار جدید برای تسهیلات اشتغال روستایی

وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون و پست بانک چهار مؤسسه عامل اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری هستند، اضافه نمود: طبق قانون، باید منابع صندوق توسعه ملی با تلفیق منابع هر یک از مؤسسات عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی تخصیص یابد که به همین دلیل از اواخر سال گذشته تا اوایل سال جاری طی دو مرحله در مجموع 6 هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری تخصیص پیدا کرد.

سرپرست دفتر توسعه اشتغال و سیاست گذاری بازار کار از تخصیص 7 هزار و 300 میلیارد تومان منابع جدید از محل صندوق توسعه و مؤسسات عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اطلاع داد و گفت: پس از تخصیص منابع جدید، بعضی از مؤسسات عامل اعتبارات را به شعب استانی خود اختصاص دادند و بعضی مؤسسات نیز در حال توزیع منابع خود به استان ها هستند.

ازوجی با بیان اینکه از سال گذشته در مجموع با تخصیص منابع جدید، تاکنون 13 هزار و 300 میلیارد تومان برای اشتغال روستایی تخصیص اعتبار شده است، اضافه نمود: بخش دیگر این منابع باقی مانده است که در سال آینده تخصیص اعتبار خواهد شد.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از پرداخت 135 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای اجرای برنامه های اشتغال تبصره 18 بودجه 97 اطلاع داد و گفت: در بخشی از آئین نامه تبصره 18 اجرای پنج برنامه کارورزی فارغ التحصیلان، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، مشوق های بیمه کارفرمایی و طرح های خرد اشتغال، یارانه دستمزد و برنامه آموزش توسعه رسته های مصوب دیده شده بود که 670 میلیارد تومان برای اجرای این برنامه ها پیش بینی شده است.

سرپرست دفتر توسعه اشتغال و سیاستگذاری بازار کار گفت: مابه التفاوت 135 میلیارد تا 670 میلیارد تومان کل منابع پیش بینی شده برای اجرای پنج برنامه مذکور، قابلیت انتقال به سال آینده را دارند و در سال آینده تخصیص می یابد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 183

به "تخصیص 7300 میلیارد تومان اعتبار جدید برای تسهیلات اشتغال روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص 7300 میلیارد تومان اعتبار جدید برای تسهیلات اشتغال روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید