تخلف انتخاباتی 5 نامزد مجلس یازدهم در مهاباد محرز شد

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس هیات بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی مهاباد گفت: از ابتدای آغاز مهلت قانونی تبلیغات مجلس یازدهم تا به امروز، تخلف انتخاباتی 5 نامزد در این حوزه انتخابیه محرز شده است.

تخلف انتخاباتی 5 نامزد مجلس یازدهم در مهاباد محرز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، خشایار صنعتی، رئیس هیات بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی مهاباد در استان آذربایجان غربی اظهار کرد: این تخلف های انتخاباتی بیشتر جزو تخلف های درجه 6 و شامل نصب عکس و پوستر روی تابلوهای هدایت و رانندگی و تیرهای چراغ برق، ایجاد ترافیک و راه بندان، قصد استفاده از تریبون های نماز آدینه و انتشار نظرسنجی های غیرواقعی در فضای مجازی است.

وی با اشاره به اینکه 52 مکان در این شهر با همکاری شهرداری برای تبلیغات جانمایی و معین شده است، اضافه نمود: نامزدها باید تبلیغات انتخاباتی خود را در مکان های معین نصب نمایند زیرا نصب آن در سایر محل ها تخلف انتخاباتی محسوب می گردد.

صنعتی اضافه نمود: بعضی از نامزدها در فضای مجازی نظرسنجی های غیرواقعی (استفاده از ربات) را منتشر نموده اند که با همکاری پلیس فتا این تخلف نیز شناسایی شده و به نامزد مورد نظر تذکر داده شده است.

رئیس هیات بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی مهاباد گفت: در صورت تکرار و تداوم تخلف کاندیداها، ستاد پیشگیری و برخورد با تخلفات انتخاباتی وارد عمل شده و نامزد متخلف به مراجع قضایی معرفی می گردد.

وی اضافه نمود: طبق قانون کاندیداهایی که در ایام تبلیغات نیز مرتکب خطا و تخلف انتخاباتی شوند، امکان رد صلاحیت آنان در مراجع ذیصلاح وجود دارد.

صنعتی اضافه نمود: تبلیغات کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دهستان ها و روستاها نیز باید با هماهنگی با بخشداری ها صورت گیرد و مکان خاصی برای این منظور معین نشده است.

وی گفت: صلاحیت 10 نامزد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مهاباد تایید شده است، در طول یک هفته زمان تبلیغات، 10 مسجد مهاباد نیز برای سخنرانی کاندیداهای این شهرستان به قید قرعه انتخاب شده است.

رئیس هیات بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی مهاباد اضافه نمود: هرگونه استفاده از منابع اقتصادی غیرشفاف، تخریب عکس سایر کاندیداها، نصب عکس و بروشور بزرگ تر از اندازه های معین شده، وعده های خارج از اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پخش شب نامه بدون نام و نشان و مغایر با موازین انتخابات تخلف محسوب می گردد و موضوع در مراجع قضایی آنالیز می گردد.

وی در خصوص نظارت بر فضای مجازی نیز گفت: همه موارد و قوانین های مربوط به تبلیغات کاندیداها در فضای مجازی نیز رصد می گردد و در صورتی که تخلفی صورت گیرد به کاندیداهای متخلف برای حذف آن اطلاع و در صورت خودداری از آن موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده می شوند.

صنعتی اظهار کرد: این شهرستان دارای 2 حوزه اصلی و فرعی انتخابات بوده که حوزه اصلی آن در مهاباد و حوزه فرعی در شهر خلیفان واقع شده است و 120 شعبه اخذ رأی شامل 59 شعبه شهری و 61 شعبه روستایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی معین شده است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز 2 اسفند سال جاری در سراسر کشور برگزار می گردد و مردم آذربایجان غربی 12 نماینده را در این روز راهی مجلس می نمایند.

مهاباد با 240 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3340

به "تخلف انتخاباتی 5 نامزد مجلس یازدهم در مهاباد محرز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلف انتخاباتی 5 نامزد مجلس یازدهم در مهاباد محرز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید