تنش در روابط بین بلغارستان و فرانسه

به گزارش پرسینا بلاگ، اظهارات رئیس جمهور فرانسه درباره خطرات باندهای بلغاری برای این کشور خشم مقامات کشور بلغارستان را برانگیخته است.

تنش در روابط بین بلغارستان و فرانسه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه هانوفرشه آلگماینه سایتونگ، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اخیرا درباره خطرات باندهای بغاری در فرانسه سخن به میان آورده و موجبات ناراحتی و خشم دولت بلغارستان را فراهم نموده است. دولت بلغارستان این اظهارت رئیس جمهور فرانسه را شدیدا رد نموده است.

بلغارستان شدیدا به این اظهارات رئیس جمهور فرانسه واکنش نشان داده و کراسیمیر کاراکاچونف، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع بلغارستان روز شنبه در اظهاراتی خطاب به رئیس جمهور فرانسه گفته است که هیچ کس به او حق توهین به مردم بلغارستان را نمی دهد.

ماکرون روز پنج شنبه در مصاحبه ای گفته بود که با همه نیرو علیه جوامع موازی و مهاجرت های غیر قانونی به کشورش مبارزه می نماید. وی در شرح این اظهارات خود گفته بود که من مهاجران قانونی از کشورهای گینه و یا ساحل عاج را به باندهای غیر قانونی اوکراینی و یا بلغاری ترجیح می دهم.

وزیر امور خارجه بلغارستان به سفیر کشورش در پاریس دستور داد که یک یادداشت اعتراضی را به وزارت امور خارجه فرانسه ارسال کند.

سفیر فرانسه هم به وزارت خارجه بلغارستان فراخوانده شده است.

منتقدان این انتقاد را به رئیس جمهور فرانسه وارد نموده اند که با این اظهارات می خواسته در برابر مارین لپن به عنوان رقیب خود در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال 2022 موضع گیری کند. مارین لپن، رئیس حزب افراطی فرانسه اخیرا اعلام نموده است که می خواهد در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال 2022 شرکت کند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2290

به "تنش در روابط بین بلغارستان و فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش در روابط بین بلغارستان و فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید