خبرنگاران تجاری سازی تولیدات آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد

به گزارش پرسینا بلاگ، ارومیه- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: برند و تجاری سازی تولیدات استان از اولویت های امسال است که باید مورد توجه قرار گیرد.

خبرنگاران تجاری سازی تولیدات آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد

بهنام شهدی روز سه شنبه در نخستین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: برند و تجاریسازی در سالی که به نام سال جهش تولید نام گذاری شده باید در اولویت برنامه ها باشد و در این راستا می توان امسال برای سیب اشنویه، فرش تکاب و عسل خوی برنامه ریزی و برندسازی کرد.

وی گفت: برای دستیابی به این مهم استفاده از بازار سرمایه و بازار پولی برای تامین اقتصادی و تسهیل از امتیازات و مزایای آن جهت توسعه اقتصادی استان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه بر استقلال راه آهن استان از آذربایجان شرقی تاکید کرد و افزود: این امر یکی از مصوبات جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان بوده و باید پیگیری های لازم در این خصوص انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه معادلات اقتصادی حاکم بر بازار اقتصاد جهان بعد از پساکرونا حتما تغییر خواهد کرد، گفت: باید توجه جدی به بازارهای هدف به خصوص استفاده از تجارت ترکیبی اوراسیا و تعیین مسیرهای کسب و کار صورت گیرد.

وی بیان نمود: بحث گردشگری و توریسم و استفاده از ظرفیت ها و استعدادهایی موجود در استان از جمله توریسم درمانی، اکوتوریسم و ژئوتوریسم و نیز بوم گردی به عنوان ظرفیت های مهم آن توجه و جزو برنامه های توسعه اقتصادی استان عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگاران تشکیل و اجرایی نمودن برنامه عملیاتی برای تجارت فرامرزی، اصلاح روش ها و زیرساخت های صادراتی با بازبینی شرایط بازارچه ها و گمرکات، توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی و هوایی، برگزاری جلسات منظم برای بررسی مسایل و مسائل زیرساخت های صادراتی در بازارچه ها و گمرکات از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

به گزارش خبرنگاران، آذربایجان غربی به دلیل مرز مشترک با سه کشور دارای پتانسیل خاصی برای تجارت جهانی است؛ این استان با 967 کیلومتر مرز مشترک با عراق، ترکیه و نخجوان دارد و یکی از مهمترین استان های کشور در صادرات و واردات کالا به شمار می رود.

آذربایجان غربی 9 گمرک و 6 بازارچه مرزی دارد؛ این استان دروازه ایران به اروپا بوده و مرز رسمی کشورمان با ترکیه تنها در این استان وجود دارد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4441

به "خبرنگاران تجاری سازی تولیدات آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تجاری سازی تولیدات آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید