خبرنگاران هرگز نسبت به قانون جدید اجرای کنسرت در کلانشهرها سکوت نکردیم

به گزارش پرسینا بلاگ، تهران- خبرنگاران- خانه موسیقی با انتشار بیانیه ای مواردی را که نشانگر فعالیت های خانه موسیقی در تقابل با اجرای قانون ده درصد بوده است، برشمرد.

خبرنگاران هرگز نسبت به قانون جدید اجرای کنسرت در کلانشهرها سکوت نکردیم

در بیانیه خانه موسیقی آمده است: اعتراض مدیرعامل خانه موسیقی به این قانون در دیدار با وزیر محترم ارشاد با اعضای خانه موسیقی در محل این نهاد که به همراه معاون امور هنر و دیگر همراهان و هنرمندان در اوایل فروردین ماه امسال برگزار گردید و یا اعتراض خانه به این قانون در دیدار هنرمندان با ریاست جمهوری در ضیافت افطاری، نامه شورای عالی خانه به وزیر ارشاد در تاریخ 8 اردیبهشت ماه، تشکیل جلسه مشاور حقوقی و مسئولان خانه موسیقی با آقای کامبیز نوروزی وکیل مجرب امور حقوق مولفین و مصنفین در ارتباط با راهکارهای قانونی لغو و یا کاهش تبعات اجرای این قانون، دعوت از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به همین منظور، شرکت در جلسه ای به همراه ناشرین و ابلاغ اعتراضیه خانه موسیقی به آقای کاراندیش (یکی از مدافعان طرح مزبور) و دهها مورد دیگر از جمله فعالیت های خانه موسیقی در تقابل با اجرای این قانون بوده است.

هفته گذشته در نشستی با عنوان ابعاد و پیامدهای قانون جدید اجرای کنسرت در کلان شهرها که در پژوهشگاه وزارت ارشاد برگزار گردیده بود، بعضی خانه موسیقی را به سکوت و انفعال در برابر این قانون متهم نموده بودند.

چندی قبل نمایندگان مجلس با تصویب طرحی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مکلف کردند که 10 درصد بهای بلیت اجراهای صحنه ای (کنسرت) در تهران و کلانشهرها را اخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارم اسفندماه سال گذشته و در ادامه آنالیز بودجه 98، بند (ح) و بند الحاقی 5 به تبصره 9 را به تصویب رساندند.

پریها: پریها | مجله گردشگری، تور لحظه آخری، تور ارزان قیمت، سفرنامه گردشگری

آریا بلاگ: آریا بلاگ، آخرین اخبار و رویدادهای ایران و جهان

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 660

به "خبرنگاران هرگز نسبت به قانون جدید اجرای کنسرت در کلانشهرها سکوت نکردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هرگز نسبت به قانون جدید اجرای کنسرت در کلانشهرها سکوت نکردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید