خبرنگاران وراث برای معین تکلیف سهام عدالت متوفیان اقدام نمایند

به گزارش پرسینا بلاگ، تهران - خبرنگاران - مدیر برنامه ریزی و توسعه سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار کشور گفت: آنالیز ها نشان می دهد در 15 سال گذشته بیش از سه میلیون نفر از سهامداران عدالت فوت شده اند که وراث باید برای مشخص تکلیف سهام عدالت آنها اقدام نمایند.

خبرنگاران وراث برای معین تکلیف سهام عدالت متوفیان اقدام نمایند

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی، محمدجواد فرهانیان اضافه نمود: شرایط کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی سبب شده این شرکت کل فرآیند انتقال سهام به وراث را به شکل مکانیزه انجام می دهد.

وی افزود: ابتدا وراث قانونی می توانند برای اطلاع از شرایط سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه و با ورود اطلاعات هویتی متوفی از مشمول بودن وی کسب اطلاع نموده و صورت شرایط دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده نمایند.

وی اعلام کرد: پس از انجام انحصار وراثت، ورثه باید در سامانه سجام ثبت نام نمایند و یکی از ورثه با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی، قسمت میز خدمت الکترونیک را انتخاب نموده و اطلاعات مربوط به انحصار ورثه را بارگذاری می نماید، در نهایت شرکت سپرده گذاری اقدام های لازم برای انتقال سهام عدالت به وراث را انجام می دهد.

فرهانیان شرح داد: زیر ساخت های الکترونیکی تخصیص سهام عدالت متوفیان به وراث در شرکت سپرده گذاری مرکزی آماده شده و منتظر تایید نهایی قوه قضاییه است و چنانچه قوه قضاییه تایید کند، کلیه فرایند انتقال قهری به شیوه مکانیزه انجام می گردد، به عبارت دیگر چنانچه قوه قضاییه تایید کند، این سهام به شکل اتوماتیک به ورثه قانونی متوفی منتقل خواهد شد.

مدیر برنامه ریزی و توسعه سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت: انتقال قهری مجموعه ای از اقدام های اجرایی و فرایندهایی است که موجب می گردد دارایی اوراق بهادار متوفی از کد سهام داری وی خارج و به تملک وراث قانونی درآید.

وی اعلام کرد: برای فرایند انتقال قهری آماده کردن گواهی فوت شخص متوفی، گواهی انحصار وراثت، گواهی نامه واریز مالیاتی، شناسنامه و کارت ملی شخص متوفی و کلیه وراث ضروری است.

به گزارش خبرنگاران، اردیبهشت ماه سال جاری معاون سازمان خصوصی سازی اعلام نموده بود که تا یک ماه آینده فرآیند مشخص تکلیف سهامداران در سامانه سهام عدالت انجام می گردد و بعد از ارسال اسامی سهامداران عدالت به شرکت سپرده گذاری، وراث می توانند باگواهی فوت و وکالت، کارهای قانونی انتقال سهام را انجام دهند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6369

به "خبرنگاران وراث برای معین تکلیف سهام عدالت متوفیان اقدام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وراث برای معین تکلیف سهام عدالت متوفیان اقدام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید