درخصوص پسماندهای صنعتی استان مرکزی اطلاعات دقیقی در دست نیست

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران/مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه اطلاعات دقیقی درخصوص پسماندهای صنعتی استان در اختیار نیست، از عملکرد سازمان صمت استان در این خصوص انتقاد کرد.

درخصوص پسماندهای صنعتی استان مرکزی اطلاعات دقیقی در دست نیست

رضا میرزایی در سومین کارگروه مدیریت پسماند استان مرکزی در سال 98، شرح داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی هر سال خبر از رشد سرمایه گذاری صنعتی در استان می دهد، اما در بحث مدیریت پسماند صنعتی وظایف خود را انجام نمی دهد و در حال حاضر اطلاعات دقیقی در این راستا در اختیار نیست.

وی تاکید کرد: صنایع باید به صورت سیستمی در کنار هم قرار گیرند تا پسماند هر کدام خوراک صنعت دیگری باشد، در حالی که امروز اغلب نقاط حاشیه شهرک ها و نواحی صنعتی استان آغشته و مملو از پسماندهای خاص و غیرخاص است و هیچ نظارتی از سوی سازمان صمت استان اعمال نمی شود.

میرزایی گفت: مسلما برای برخورد با متخلفان از سوی محیط زیست، باید اطلاعات جامع از سوی سازمان صمت ارائه شود. طبق قانون، مدیریت پسماند صنعتی با تولیدکننده است و این بانک اطلاعاتی از پسماند باید توسط سازمان تهیه شود.

وی در خصوص شرایط پسماندهای کشاورزی بیان نمود: طبق ماده 6 قانون مدیریت پسماند تکلیف قانونی جهاد کشاورزی تعیین شده و براساس قانون متولی مدیریت پسماندهای کشاورزی جهاد کشاورزی است. همه امور که نباید توسط محیط زیست انجام شود و لازم است که جهاد کشاورزی بر مبنای قانون همکاری لازم را داشته باشد.

به گزارش خبرنگاران؛ در این جلسه مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک به احیای رودخانه قدیمی در محل دفن پسماند اراک اشاره کرد که به دلیل انباشت پسماند خشک شده بود و گفت: تاکنون 70 درصد کار اجرا شده است و به نظر می رسد که تا 2 ماه آینده کار به اتمام برسد و راستا رودخانه و سیلاب کنترل و اصلاح شود.

حمیدرضا قناتی بیان نمود: در حال حاضر تجمیع پسماند 6 شهرستان و بیش از 100 روستا در اراک انجام می شود ولازم است که هزینه دفن این پسماندها پرداخت شود.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2588

به "درخصوص پسماندهای صنعتی استان مرکزی اطلاعات دقیقی در دست نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخصوص پسماندهای صنعتی استان مرکزی اطلاعات دقیقی در دست نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید