درخواست جمهوری خواهان برای بررسی سلامت انتخابات آمریکا

به گزارش پرسینا بلاگ، دو عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا خواستار برگزاری نشست فوری کمیته های این مجلس درباره آنچه که اشتباهات و رفتارهای نادرست در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نامیدند، شدند.

درخواست جمهوری خواهان برای بررسی سلامت انتخابات آمریکا

از فاکس نیوز، جیم جردن عضو ارشد کمیته قضایی و جیمز کومر عضو ارشد کمیته نظارت مجلس کنندگان روز چهارشنبه در نامه ای به رئیسان کمیته های یادشده خواهان بررسی یکپارچه انتخابات امسال آمریکا شدند که در آن کارزار ترامپ ادعای تقلب و اقدامات غیرقانونی دارد.

جردن که در نشست های استیضاح ترامپ هم نقش مهمی در دفاع از رئیس جمهوری فعلی آمریکا داشت همراه با کومر نوشته است: ما از شما می خواهیم فوری جلسات استماعی را برای بررسی سلامت انتخابات 2020 در میان گزارش های نگران کننده از بی نظمی ها و اقدام های نامناسب تشکیل دهید.

در این نامه آمده است: با توجه به نقش شما به عنوان رهبران یک حزب سیاسی که چهار سال بی اساس مشروعیت انتخابات 2016 را زیر سوال برد و ادعاهای خلاف واقع در مورد تبانی روسیه را بیان کرد، شما این را به همه آمریکایی ها مدیون هستید که ادعاهای مربوط به اشتباهات واقعی انتخابات و سوء رفتار را کاملا بررسی کنید.

اشاره نویسندگان این نامه، به اتهام ترامپ در تبانی با روسیه برای پیروزی در رقابت انتخاباتی 2016 است که بر اساس آن، شورای تحقیقاتی به سرپرستی بازرس رابرت مولر برای 2 سال تشکیل شد.

جردن و کومر به گزارشی ماه سپتامبر خود اشاره کردند که در آن نسبت به تغییرات دقایق آخری در فرایند انتخاباتی ایالت ها هشدار داده و آنها را ابتکارهای خطرناک دانسته اند که یکپارچگی فرایند انتخابات را تضعیف می کند و باعث عدم اطمینان درباره نتایج انتخابات برای چندین روز یا چند هفته پس از روز انتخابات می شود.

این دو عضو جمهوری خواه مجلس کنندگان افزودند: دموکرات ها این گزارش را نادیده گرفتند اما متاسفانه بسیاری از پیش بینی های ما واقعیت پیدا کرده اند.

جردن و کومر همصدا با ترامپ نسبت به سلامت آرای پستی تشکیک وارد کرده اند و افزوده اند: این نگرانی های جدی نیاز فوری به نظارت کنگره بر صحت انتخابات سال 2020 را ایجاد می کند. کمیته های ما باید جلسات نظارتی را برگزار کنند تا اطمینان حاصل شود که آمریکایی ها به صحت انتخابات ما ایمان دارند.

هنوز رئیسان دموکرات این دو کمیته، واکنشی به این درخواست نشان نداده اند.

دونالد ترامپ و برخی اعضای کنگره از مدت ها پیش از شروع انتخابات، فرایند رای گیری پستی را زیر سوال بردند اما دموکرات ها به دلیل همه گیری کرونا بر آن پافشاری داشتند. این روش، فرصتی را در اختیار طرفداران تغییر در آمریکا قرار داد تا بتوانند از حدود 50 روز پیش از روز انتخابات، آرای خود را به صندوق های پست بیندازند.

همین مساله باعث شد تا جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ، در برخی ایالت های نبرد انتخاباتی حتی آنهایی که سال ها در دست جمهوری خواهان بود، به پیروزی برسد.

تلاش جمهوری خواهان برای ادامه ادعای تقلب انتخاباتی در حالی انجام می شود، که حدود 26 روز دیگر نشست مجمع برگزینندگان یا همان الکترال کالج برگزار خواهد شد تا نتیجه نهایی انتخابات آمریکا را مشخص سازند و ترامپ هم تا به امروز روی خوشی به انتقال قدرت نشان نداده است. ، ایرنا

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5892

به "درخواست جمهوری خواهان برای بررسی سلامت انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جمهوری خواهان برای بررسی سلامت انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید