روزنامه آمریکایی گزینه محتمل واشنگتن درباره حوادث آرامکو را گفت

به گزارش پرسینا بلاگ، فارس نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات پنتاگون گزارش داد که استقرار سامانه های پاتریوت، تاد و یک اسکادران دیگر از جنگنده های آمریکایی، گزینه محتمل واشنگتن برای پاسخ به حملات اخیر به تاسیسات سعودی است.

روزنامه آمریکایی گزینه محتمل واشنگتن درباره حوادث آرامکو را گفت

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از مقامات نظامی آمریکا نوشت، به دنبال حملات اخیر به صنایع نفتی آرامکو در عربستان سعودی، وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی استقرار سامانه های ضدموشکی بیشتر، یک اسکادران جت های جنگنده دیگر و همچنین استقرار تجهیزات نظارتی بیشتر در منطقه غرب آسیا است.

مقامات آمریکایی می گویند که این تدابیر در حال ارزیابی و بررسی است و علاوه بر موارد مذکور حضور و حفظ یک ناو هواپیمابر و دیگر ناوهای جنگی در غرب آسیا نیز قابل انتظار است.

در ادامه این گزارش آمده است، افزایش تجهیزات نظامی آمریکا در منطقه به منظور افزایش توان دفاعی آمریکا و متحدانش بعد از حملات گسترده روز شنبه به تاسیسات نفتی سعودی است و اکنون برای دریافت تاییدیه روی میز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است.

مقامات پنتاگون در ادامه اضافه کردند که مقامات نظامی فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در غرب آسیا(سنتکام) روز پنج شنبه و جمعه در سطح میانی و معاونان ژنرال مک کنزی دیدارها و رایزنیهایی در این زمینه انجام خواهند داد.

وال استریت ژورنال همچنین خبر داد که ترامپ به همراه مشاور ارشد امنیت ملی و دیگر دستیاران امنیتی خود احتمالا روز جمعه یک بار دیگر درباره چگونگی پاسخ آمریکا به حملات اخیر به آرامکو نشست برگزار خواهند کرد.

این روزنامه آمریکایی افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه را برخلاف وعده های اخیر دونالد ترامپ در زمینه کاهش حضور نظامی این کشور در غرب آسیا خوانده است.

یک مقام نظامی ارشد آمریکا آشنا به موضوع گفته است، افزایش استقرار نیروها و تجهیزات نظامی بیشتر در خاورمیانه احتمالا یکی از گزینه های کاخ سفید برای پاسخ به حملات اخیر پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به عنوان متحد درجه یک واشنگتن در خلیج فارس است و ترجیح ترامپ پیگری از طریق سازمان ملل به جای استفاده از گزینه نظامی است.

وال استریت ژورنال در تشریح جزئیات استقرار تجهیزات نظامی آمریکا موشت: پنتاگون قصد دارند سامانه های ضدموشکی پاتریوت بیشتری برای افزایش توان دفاعی آمریکا از یک منطقه خاص و همچنین سامانه های تاد را برای رهگیری موشکهای بالستیک در منطقه مستقر کند.

با این حال این روزنامه آمریکایی نوشت: هیچگدام از سیستمها قادر به مقابله با حملات موشکی کروز و حملات پهپادهای مهاجم که اخیر در حمله به عربستان سعودی استفاده شد نیستند اما با این حال باعث تقویت دفاعی به ویژه علیه موشکهای بالستیک خواهد شد.

مقامات پنتاگون در ادامه گفتند که یک اسکادران از جنگنده های F-22 نیز در این طرح به منطقه اعزام خواهد شد و در پایگاه هوایی شاهزاده سلطان عربستان سعودی مستقر خواهد شد.

ارتش آمریکا در ماه جولای گذشته بعد از تایید ملک سلمان پادشاه سعودی نیز تعدادی جنگنده و نظامی خود را به این پایگاه اعزام کرده بود.

310311

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1557

به "روزنامه آمریکایی گزینه محتمل واشنگتن درباره حوادث آرامکو را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه آمریکایی گزینه محتمل واشنگتن درباره حوادث آرامکو را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید