ساخت ربات کوچک شبیه به حیوانات آبزی با توانایی راه رفتن

به گزارش پرسینا بلاگ، این ربات بسیار کوچک بوده و ابعادی نزدیک به یک سکه دارد، ولی با این حال می توانند وظایف مختلفی را انجام دهند.

ساخت ربات کوچک شبیه به حیوانات آبزی با توانایی راه رفتن

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، محققان دانشگاه نورث وسترن پیروز به توسعه یک ربات جدید شده اند که شبیه به یک حیوان آبزی به نظر می رسد و می تواند کارهای مختلفی مانند جابجایی اجسام یا کاتالیز واکنش های شیمیایی را انجام دهد.

این ربات نرم جدید شبیه به پوست لیمو است، اما در حقیقت 90 درصد پوشش نرم بیرونی آن از آب تشکیل شده و درون خود دارای یک اسکلت با جنس نیکل است. این اسکلت می تواند به میدان های مغناطیسی واکنش نشان دهد و شکل آن تغییر می نماید.

این ربات ها بسیار کوچک هستند و ابعادی نزدیک به یک سکه دارند، ولی با این حال می توانند وظایف مختلفی را انجام دهند. آن ها می توانند با سرعت یکسان با انسان راه بروند و اجسام را بلند نموده و حمل نمایند. آن ها می توانند با جذب یا دفع آب به وسیله اجزای نرم خود کار نمایند و همچنین به علت طراحی دقیق مولکولی قادر به واکنش نسبت به نور و میدان مغناطیسی هستند.

ساختار مولکولی این ربات ها به گونه ای است که در هنگام روبرو با نور، مولکول های آن آب را دفع می نمایند. با این کار، پاهای ربات سفت می شوند و شبیه به عضله به نظر می رسند و می تواند راه برود.

پس از خروج آب و سفت شدن پاها، به علت اسکلت با جنس نیکل با میدان مغناطیسی می توان این ربات ها را حرکت دارد. با استفاده از نور و میدان های مغناطیسی و همچنین محاسبه بسیار دقیق، این ربات می تواند در مسیرهای موردنظر حرکت کند.

محققان به دنبال خلق ربات های کوچکتر هستند تا بتوانند در سطح میکروسکوپی کار نمایند. از کاربردهای احتمالی این ربات های کوچک می توان به تحویل دارو درون بدن بیماران اشاره نمود. علاوه بر این می توان آن ها را به گونه ای برنامه ریزی کرد که با همکاری یکدیگر، کارهای عظیمتری انجام دهند و برای مثال نقش بخیه را بازی نمایند.

برای دستیابی به چنین کاربردهایی به تحقیقات زیادی احتیاج خواهد بود، با این حال نمونه های کنونی هم یک پیروزیت عظیم هستند. دانشمندان می توانند در آینده کاربرد ربات های نرم را افزایش دهند.

پریها: پریها | مجله گردشگری، تور لحظه آخری، تور ارزان قیمت، سفرنامه گردشگری

آریا بلاگ: آریا بلاگ، آخرین اخبار و رویدادهای ایران و جهان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6092

به "ساخت ربات کوچک شبیه به حیوانات آبزی با توانایی راه رفتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ربات کوچک شبیه به حیوانات آبزی با توانایی راه رفتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید