ساخت مرکز بین المللی تجاری در مرز ازبکستان و قزاقستان

به گزارش پرسینا بلاگ، مدیر بخش همکاری های بین المللی وزارت اقتصاد ملی قزاقستان گفت: مرکز بین المللی همکاری های تجاری و مالی آسیای مرکزی سال 2025 در مرز ازبکستان و قزاقستان شروع به کار می نماید.

ساخت مرکز بین المللی تجاری در مرز ازبکستان و قزاقستان

به گزارش خبرنگار پرسینا بلاگ در تاشکند، غیرت توره بایف مدیر بخش همکاری های بین المللی وزارت اقتصاد ملی قزاقستان گفت: مرکز بین المللی همکاری های تجاری و مالی آسیای مرکزی در سال 2025 میلادی در مرز ازبکستان و قزاقستان شروع به فعالیت می نماید.

وی اضافه کرد: یادداشت تفاهم در خصوص ایجاد این مرکز بین المللی بین سازمان های ذیصلاح در چارچوب سفر رئیس جمهور قزاقستان به ازبکستان امضا شد.

این یادداشت تفاهم، ایجاد کارگروه مشترک بین ازبکستان و قزاقستان که طرح و نقشه راه توسعه این مرکز تجاری را تنظیم می نماید، در نظر دارد.

ایجاد مرکز بین المللی همکاری های تجاری و مالی در چند مرحله از جمله مرحله مقدماتی در سال 2019 میلادی، سرمایه گذاری در سال های 2020 و 2023 و چشم انداز راه اندازی در سالهای 2023 و 2025 میلادی انجام می گیرد.

ساخت واحدهای تجاری عمده فروشی و خرده فروشی و زیربناهای لازم، ایجاد مراکز حمل و نقلی و لجستیکی از جمله وظایف عمده مرکز بین المللی همکاری های تجاری و مالی می باشد.

این مرکز در مرز ازبکستان و قزاقستان ایجاد خواهد شد که در نزدیکی دو شهر بزرگ تاشکند و چیمکنت واقع است.

همچنین در نزدیکی این مرکز ایستگاه ریلی ساری آغاش، گذرگاه بین المللی جیبک ژولی و اتوبان اروپایی غربی و چین غربی قرار دارند.

قزاقستان یکی از بزرگترین همکاران بازرگانی ازبکستان محسوب می گردد و مبادلات بازرگانی ازبکستان و قزاقستان در 10 ماه سال 2018 میلادی به بیش از دو میلیارد دلار رسیده است.

هم اکنون در ازبکستان 260 شرکت با سرمایه گذاری قزاقستان از جمله 192 شرکت مشترک و 37 شرکت با 100 درصد سرمایه سرمایهگذاران قزاق در زمینههای ساختمان سازی، فرآورده های کشاورزی، تجارت، صنایع غذایی، فلزکاری و ماشین سازی فعالیت می نمایند.

همچنین نمایندگی 3 شرکت قزاقستانی از طرف وزارت روابط مالی و بازرگانی و سرمایه گذاری ازبکستان به ثبت رسیده است.

قزاقستان استقلال این کشور را در تاریخ 23 اکتبر سال 1992 میلادی به رسمیت شناخت و در همین روز بین این 2 کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 439

به "ساخت مرکز بین المللی تجاری در مرز ازبکستان و قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت مرکز بین المللی تجاری در مرز ازبکستان و قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید