ساعت هوشمند با هشدار در خصوص گرمازدگی جلوی مرگتان را می گیرد

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، گروهی از محققان دانشگاه ام آی تی سیستمی را به طور آزمایشی طراحی نموده اند که همراه با یک اپلیکیشن عرضه می گردد و می تواند فرد را از احتمال گرمازدگی منجر به مرگ آگاه کند.

ساعت هوشمند با هشدار در خصوص گرمازدگی جلوی مرگتان را می گیرد

این سیستم متشکل از یک ساعت هوشمند تجاری و یک برنامه سفارشی است که به وسیله بلوتوث به ابزار نظارت بر ضربان قلب متصل می گردد. با تجزیه و تحلیل مداوم داده های ضربان قلب، الگوریتمی که قبلاً به ساعت هوشمند اضافه شده، قادر است دمای فعلی بدن کاربر را تخمین بزند.

تا زمانی که دما در حد مناسب باشد، ساعت یک علامت شست به سمت بالا را در پس زمینه سبز نشان می دهد که به معنای شرایط مطلوب است. اگر دمای بدن کمی بیش از حد گرم گردد، نمایشگر علامت خطر را در پس زمینه زرد نمایش می دهد. اگر درجه حرارت خیلی بالا باشد، یک علامت توقف در پس زمینه قرمز نمایش داده می گردد و یک زنگ هشدار صوتی نیز به صدا درمی آید.

قرار است این ابزار در آینده ارتقا یابد تا فیزیولوژی و شرایط بدنی منحصر به فرد هر کاربری را نیز در نظر بگیرد. این طرح با حمایت اقتصادی ارتش آمریکا تکمیل شده و انتظار می رود در آینده نزدیک برای تجاری سازی آن اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7990

به "ساعت هوشمند با هشدار در خصوص گرمازدگی جلوی مرگتان را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت هوشمند با هشدار در خصوص گرمازدگی جلوی مرگتان را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید