سامانه ملی مدیریت شوراها کلید خورد

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس جمهور مصوبه شورای عالی اداری درباره ایجاد سامانه ملی مدیریت شورا های کشور را ابلاغ کرد که به موجب آن نهاد های شورایی وابسته به دولت، باید برای ارتقای شفافیت و پاسخگویی تمامی اطلاعات، صورتجلسات و تصمیمات اتخاذ شده را در آن بارگذاری و ثبت نمایند.

سامانه ملی مدیریت شوراها کلید خورد

به گزارش ایرنا، شورای عالی اداری به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و با استناد به بند (7) قانون مدیریت خدمات کشوری به منظور بازنگری و اصلاح نظام تصمیم گیری شورا ها و کمیته ها و ساماندهی نهاد ها و مراجع تصمیم گیرنده موازی و غیرضرور، در جلسه 31 فروردین ماه سال جاری بر اساس سند تحول دولت، تصمیماتی در راستای بازمهندسی ساختار های شورایی و انسجام در تصمیم گیری ها و افزایش پاسخگویی نهاد های شورایی دولتی اتخاذ کرد.

در راستای ساماندهی، بازطراحی مشخص تکلیف نهاد های شورایی در بخش دولت (شورا های عالی، شوراها، ستادها، هیأت ها، کمیسیون ها، کمیته ها و کارگروه ها) و حذف وظایف و فعالیت های موازی و متداخل، تمامی دستگاه های اجرایی موظفند از میان لیست نهاد های شورایی پیوستی مصوبه، حداکثر ظرف یک ماه نهاد های شورایی مرتبط با حوزه خود را برسی و ضمن به روزرسانی آنها، پیشنهاد انحلال، ادغام یا ضرورت ادامه فعالیت شان را به سازمان امور اداری و استخدامی اعلام نمایند.

کارگروهی مرکب از سازمان های اداری و استخدامی و برنامه بودجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری هم باید تشکیل گردد تا با همکاری دستگاه اجرایی ذیربط، پیشنهادات واصله درباره ایجاد سازوکار برای کاهش نهاد های شورایی یا ادغام و انحلال و تداوم فعالیت آن ها را آنالیز و ظرف سه ماه نظر خود را برای تصمیم گیری نهایی در چارچوب قوانین و مقررات به شورای عالی اداری ارائه کند.

بعلاوه در این مصوبه تصریح شده به منظور تقویت سیستم شفافیت و پاسخگویی نهاد های شورایی، سازمان اداری و استخدامی با همکاری دستگاه های اجرایی و دبیرخانه نهاد های مذکور سامانه ای تحت عنوان سامانه ملی مدیریت شورا های کشور ایجاد کند تا تمامی نهاد های مشمول این مصوبه، اطلاعات، صورتجلسات و تصمیمات اتخاذ شده را در آن بارگذاری و ثبت نمایند.

این مصوبه، پس از ابلاغ رئیس جمهور، از سوی رئیس شورای عالی اداری نیز به دستگاه های اجرایی ابلاغ و از امروز عملیاتی شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8088

به "سامانه ملی مدیریت شوراها کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ملی مدیریت شوراها کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید