آغاز خوبی در توسعه هوش مصنوعی داشته ایم

به گزارش پرسینا بلاگ، کمال خرازی در تبادل نظر با خبرنگاران در مورد مطالبه رهبری برای قرار گرفتن در بین 10 کشور اول جهان در حوزه هوش مصنوعی گفت: هوش مصنوعی و استفاده از بخشهای مختلف یکی از موضوعاتی است که در جهان به صورت خیلی گسترده مورد توجه قرار گرفته است.

آغاز خوبی در توسعه هوش مصنوعی داشته ایم

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هم دانشمندان و جوانان با استعداد ایرانی در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می نمایند، گفت: البته که ما در ابتدای راه هستیم و چندین محصول هم به فراوری رسیده است.

وی با اشاره به برنامه های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در زمینه توسعه هوش مصنوعی برای تحقق منویات رهبری گفت: این ستاد، برنامه داده کاوی به توان شناختی را که مربوط به هوش مصنوعی و استفاده از هوش مصنوعی در داده کاوی است پیگیری می نماید.

خرازی اضافه نمود: ایجاد رشته هایی تحت عنوان رایانش و مغز و رایانش و هوش مصنوعی نیز زمینه ایجاد فعالیت دانشجویان در حوزه هوش مصنوعی را فراهم می نماید.

وی فزود: بنابراین حرکت در جهت توسعه هوش مصنوعی در کشور ما برنامه ریزی شده که طبیعتاً راه درازی است؛ امیدواریم آنطور که در توان دانشجویان و شایسته جمهوری اسلامی است، پیشرفت کنیم.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی اعلام نمود: اکنون در بانک ها برای اعطای وام و ارائه خدمات بانکی، تشخیص تصاویر سی تی اسکن در حوزه پزشکی و… با هوش مصنوعی انجام می گردد که به وسیله محققان کشور به نتیجه و مرحله استفاده رسیده است.

به گفته خرازی، تا به امروز در هوش مصنوعی آغاز خوبی داشته ایم اما با همت محققان باید این موضوع پیگیری گردد.

وی گفت: معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی حمایتهای خوبی از استارت آپها و شرکتهای دانش بنیان این حوزه داشته اند و کوشش می گردد که دغدغه های آنها رفع گردد.

خرازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر زیرساخت ها و ساختارهای لازم برای توسعه هوش مصنوعی در کشور ایجاد شده، گفت: ما اگر بخواهیم از همه ابعاد هوش مصنوعی بهره ببریم باید از استارت اپها حمایت کنیم.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی تاکید نمود: حمایت از استارت آپها وظایفی است که در معاونت علمی و فناوری پیگیری می گردد امیدواریم که به نتیجه برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7923

به "آغاز خوبی در توسعه هوش مصنوعی داشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز خوبی در توسعه هوش مصنوعی داشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید