سرمایه گذاران آینده نگر وارد بازار مسکن شوند

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران می گوید: آنالیز شرایط موجود حاکی است ، مسکن در حال نزدیک شدن به بازارهای رقیب است و سرمایه گذاران آینده نگر می توانند از هم اکنون وارد این بازار شوند

سرمایه گذاران آینده نگر وارد بازار مسکن شوند

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: بخش مسکن همیشه از تصمیم های عجیب در حوزه های دیگر که تورم های غیر منتظره را در پی داشته آسیب دیده است ، به طور مثال وقتی شایعه بنزین 1500 تومانی رایج می گرددبه سرعت بر تورم تاثیر می گذارد و با رد شایعه افزایش قیمت بنزین ،تاثیر آن همچنان پا برجامی ماند ، در واقع هر بار که خبر افزایش قیمت بنزین اعلام می گردد ، دوباره اثر دیگری برتورم می گذارد و در نهایت با گران کردن قیمت بنزین التهابی دیگر ایجاد می گردد.

حامل های انرژی گران نگردد مسکن افزایش نمی یابد

به گفته قلی خسروی ،اگر قیمت حامل های انرژی افزایش نیابد و در پی آن با تورمی غیر منتظره و عجیب در اقتصاد روبه رو نشویم سال آینده قیمت مسکن با میزان تورم پیش می رود یا اندکی بالاتر قرارخواهد گرفت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به مقایسه اوضاع بازار مسکن در مقایسه با بازارهای رقیب ، به نقش چهار بازار در اقتصاد کشور ازجمله مسکن اشاره و توضیح داد: به رغم رکود حدود پنج ساله بخش مسکن و شرایط نامناسب این بازار، سال جاری بخصوص از نیمه دوم سال بازده سرمایه گذاری بخش مسکن درحال نزدیک شدن به بازارهای سکه، ارز و بورس است. بخصوص اینکه مسئولان در کوششند تا شکوفایی مالی در کنار رونق بازار مسکن صورت گیرد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اضافه کرد، سال جاری اوضاع بازار مسکن در بخش خرید و فروش، تا حدودی صعود نموده است اما ساخت و ساز با فرایند معاملات پیش نمی رود، درحالی که نباید ازموالید، ازدواج ها و مهاجرت ها غافل شد.

بنا بر این با ادامه اوضاع کنونی ، تناسب عرضه و تقاضا به هم می خورد. کما این که بانک مرکزی اعلام نموده قیمت مسکن در آذرماه 15 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

اتحادیه مشاوران املاک خواهان گرانی مسکن نیست

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که اتحادیه مشاوران املاک خواهان گرانی مسکن نیست چرا که رشد قیمت مسکن باعث رکود دوباره این بازار می گردد گفت: بازار مسکن با 1200 شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ارتباط است. بنابراین تحرک مسکن می تواند به رونق اقتصاد یاری کند اما اگر قیمت مسکن افزایش یابد وارد رکود می شویم. بنابراین ثبات قیمت متناسب با قدرت خرید، بهترین راه چاره برای این بازار است.

چشم انداز یک ساله بازار مسکن مناسب است

خسروی توضیح داد: کوشش صنف مشاوران املاک براین است که بازارهای رقیب را کنارزده تا بخش مسکن را که نشان داده می تواند در سال آینده سودآور باشد تقویت کند،در واقع برنامه ریزی مسئولان و یاری بانک ها در این فرآیند بسیار مهم است .

از طرف دیگر سرمایه گذاران و متقاضیان هم باید نگاهی درازمدت به مسکن داشته باشند. ضرب المثلی هست که می گوید ملک بخر و پنج سال نگه دار، بعد از پنج سال، ملک تو را نگه می دارد. بنابراین در خرید زمین و ملک، نگاه به آینده و نه فقط شرایط کنونی اهمیت دارد. کما این که پیش بینی ما این است بعد از بهار سال آینده بازار مسکن از حوزه های رقیب خود پیشی می گیرد. اقتصاد آنلاین

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3051

به "سرمایه گذاران آینده نگر وارد بازار مسکن شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاران آینده نگر وارد بازار مسکن شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید