سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران با رئیس مجلس دیدار کرد ، لاریجانی: کمیسیون مشترک مالی، آغازی بر توسعه روابط تجاری ایران و آفریقای جنوبی

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر افزایش روابط سیاسی و پارلمانی، گفت: روابط سیاسی و پارلمانی باید زمینه ساز گسترش روابط مالی باشد.

سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران با رئیس مجلس دیدار کرد ، لاریجانی: کمیسیون مشترک مالی، آغازی بر توسعه روابط تجاری ایران و آفریقای جنوبی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ویکا کومالو سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 29 مهرماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و مصاحبه کرد.

لاریجانی در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر آفریقای جنوبی در مأموریت خود در کشورمان گفت: آفریقای جنوبی کشور تأثیرگذاری در آفریقا است، از این رو باید پیشگام کشور های دیگر این قاره در توسعه روابط تجاری با سایر کشور ها از جمله ایران باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند سرمایه گذاری برای آفریقای جنوبی در ایران تسهیل شده است، مطرح کرد: در حال حاضر روابط دوجانبه میان ایران و آفریقای جنوبی نیازمند جهش در حوزه همکاری های مالی است که به کوشش های آفریقای جنوبی بستگی دارد.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک مالی میان ایران و آفریقای جنوبی بیان داشت: این اتفاق، شروعی بر توسعه روابط مالی خواهد بود.

لاریجانی همچنین با تأکید بر افزایش روابط سیاسی و پارلمانی میان دو کشور اظهار کرد: توسعه این دست از روابط باید زمینه ساز گسترش روابط مالی گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: موافقتنامه های بسیاری میان دو کشور ایران و آفریقای جنوبی به امضا رسیده که ضروری است تمامی موارد آن پیگیری گردد تا به مرحله اجرا درآید.

ضرورت برگزاری نمایشگاه های مختلف برای شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری

ویکا کومالو سفیر آفریقای جنوبی در تهران که به تازگی مأموریت خود را در کشورمان شروع نموده است نیز در این دیدار ضمن تأکید بر ضرورت تقویت روابط میان دو کشور گفت: اخیرا کمیسیون مشترک مالی میان ایران و آفریقای جنوبی در تهران برگزار شده که ضمن تأکید بر اجرای توافقنامه های قبلی، منجر به امضای توافقنامه های دوجانبه جدیدی شده است.

وی در ادامه روابط آفریقای جنوبی و ایران را روابطی مستحکم و مثمر ثمر دانست و اضافه نمود: ضروری است روابط مالی میان دو کشور برقرار باشد که لازمه آن ایجاد و توسعه همکاری های بانکی است که به دنبال راه حل هایی برای آن هستیم.

سفیر آفریقای جنوبی در تهران در خاتمه گفت: برگزاری نمایشگاه های مختلف در ایران و آفریقای جنوبی برای شناسایی ظرفیت های دو کشور جهت توسعه همکاری ها ضروری به نظر می رسد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2040

به "سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران با رئیس مجلس دیدار کرد ، لاریجانی: کمیسیون مشترک مالی، آغازی بر توسعه روابط تجاری ایران و آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران با رئیس مجلس دیدار کرد ، لاریجانی: کمیسیون مشترک مالی، آغازی بر توسعه روابط تجاری ایران و آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید