شناسایی 857 صفحه پرداخت بانکی جعلی، لزوم فعالسازی رمز یکبار مصرف

به گزارش پرسینا بلاگ، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای در توئیتر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 857 درگاه و صفحه پرداخت بانکی جعلی (فیشینگ) توسط مرکز ماهر شناسایی و حذف شده است.

شناسایی 857 صفحه پرداخت بانکی جعلی، لزوم فعالسازی رمز یکبار مصرف

در این راستا درصد موفقیت در حذف صفحات فیشینگ ایرانی با یاری مراکز cert بین المللی و مراکز میزبانی بین المللی 95 درصد بوده است.

سهم عمده صفحات جعلی در مراکز میزبانی بین المللی وب به توضیح زیر است.

بیش از 130 مورد از صفحات جعلی تحت حفاظت cloudflare (سرویس بهبود عملکرد امنیت سایتها) بوده اند.

مرکز ماهر با تاکید بر اینکه لیست صفحات فیشینگ بانکی پس از اقدام به صورت ماهانه برای شرکت شاپرک و پلیس فتا و مرکز کاشف ارسال می گردد، اقدامات عملیاتی پس از شناسایی دامنه های فیشینگ را شامل شناسایی میزبان و ثبت نماینده دامنه و نیز حذف صفحات میزبانی شده و دامنه ثبت شده و مسدودسازی حساب کاربر متخلف با همکاری میزبان بیان کرد.

در این راستا عمدتا موضوعاتی که کاربران را به درگاههای بانکی جعلی راهنمایی می نمایند شامل موارد زیر است:

خرید شارژ، اینترنت هدیه، مسائل غیراخلاقی، سایتهای شرط بندی و پیش بینی، یارانه، کارت سوخت، فروشگاههای اینترنتی، فروش فالوور، باشگاه مشتریان، دریافت و فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف

این مرکز بیان کرد: بدون شک اثرگذاری هر روش مقابله با فیشینگ نسبی است و تنها راه مقابله موثر و کاهش شدید موفقیت حملات فیشینگ فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف در شبکه پرداخت بانکی است.

در این باره امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز در توئیتر نوشت: هرچند مقابله و شناسایی فیشینگ ها وظیفه مستقیم ما نیست اما 95 درصد این موارد را با همکاری مراکز جهانی انجام دادیم.

وی گفت: شناسایی و مسدودسازی مشترک برپایه قواعد جهانی، راهبرد پایدارتری در برابر حجم بالای سوءاستفاده ها است. باور دارم تنها راه مقابله با چالش های جهانی استفاده از قواعد جهانی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1962

به "شناسایی 857 صفحه پرداخت بانکی جعلی، لزوم فعالسازی رمز یکبار مصرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 857 صفحه پرداخت بانکی جعلی، لزوم فعالسازی رمز یکبار مصرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید