شیوع گسترده کرونای انگلیسی بین سالمندان بلژیکی

به گزارش پرسینا بلاگ، رسانه های بلژیکی از شیوع گسترده کرونای انگلیسی بین ساکنان یک خانه سالمندان در بلژیک خبر داده اند که حدود دو سوم ساکنان آن را آلوده نموده است.

شیوع گسترده کرونای انگلیسی بین سالمندان بلژیکی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، در یک خانه سالمندان در بلژیک شمار زیادی از ساکنان به ویروس کرونای انگلیسی آلوده شده اند.

این خانه سالمندان در شهر اوتولست واقع در شمال غربی بلژیک قرار گرفته که به گزارش رسانه های محلی حدود 75 نفر از آن ها که شامل دو سوم آن ها می گردد به این ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا شده اند.

در پی شیوع گسترده این ویروس خطرناک همه فعالیت های اجتماعی در این منطقه محدود شده و تنها مدارس، مهد کودک ها و خدمات پزشکی باز مانده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

هنوز معلوم نیست ویروس جدید کرونا از چه طریقی به این ناحیه کوچک از بلژیک رسیده زیرا هیچ یک از افراد مبتلا تا پیش از این به بریتانیا سفر نکرده اند. به همین دلیل مقامات می گویند که شاید ویروس این بیماری از یک منبع غیرمستقیم و احتمالا بدون تماس انسانی در محل شایع شده است.

شهردار اتولست به خبرگزاری فرانسه گفت که تمامی فعالیت های اجتماعی و ورزشی در این شهر تعطیل شده و افرادی که به ویروس جدید مبتلا شده اند باید به جای 7 روز، 10 روز قرنطینه شوند.

ساکنان خانه های سالمندان در بلژیک بیش از نیمی از قربانیان کرونا در کشور بلژیک را تشکیل می دهند.

چندی پیش هم بازدید یک بابانوئل مبتلا به ویروس کرونا از یک خانه سالمندان در بلژیک منجر به مرگ ده ها تن از ساکنان این خانه سالمندان در اثر ابتلا به این بیماری شده و بسیار خبرساز شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در اوایل دسامبر یک فرد ناقل ویروس کرونا که بعد از چند روز تست کرونایش مثبت اعلام شد از یک خانه سالمندان در شهر مول بلژیک بازدید کرد منجر به مرگ 26 نفر از ساکنان این خانه سالمندان شد..

سازمان عفو بین الملل در ماه نوامبر دولت بلژیک را به قصور و کوتاهی در مسئله حمایت از ساکنان خانه های سالمندان متهم کرد.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در بلژیک حدود 677209 نفر به کرونا مبتلا شده و 30396 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6426

به "شیوع گسترده کرونای انگلیسی بین سالمندان بلژیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع گسترده کرونای انگلیسی بین سالمندان بلژیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید