لرستان باید به خودش برگردد، لزوم توجه به ظرفیت ها

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان گفت: استان باید به خودش برگردد و براساس ظرفیت های خودش گام بردارد، وقتی لرستانی ها می توانند در بحران های مختلف در کشور نقش ایفا نمایند چرا برای خودشان نتوانند.

لرستان باید به خودش برگردد، لزوم توجه به ظرفیت ها

فرهاد زیویار، دوشنبه 12 مهر، در مراسم تودیع و معارفه استاندار لرستان، با اشاره به این که ما به چند شکل در خدمت مردم استان هستیم، اظهار کرد: ابتدا احصاء نظام مسائل و مسائل استان است، که این کار ابتدا به ساکن به وسیله نده انجام نمی گردد بلکه نتیجه کوشش همکاران در قالب سند امایش سرزمینی است که به جهت تکمیل ان با تعامل با مدیران ارشد و مواجهه با خود مردم و اولویت گذاری براساس ظرفیت ها قدم در این راه خواهم گذاشت.

وی اسم کرد: نکته دوم برنامه های جدیدی است که اگر بخواهد در قالب نگاه به پروژه های کلانی دنبال گردد حتماً باید براساس ظرفیت های موجود استان پیگیری گردد.

زیویار توضیح داد: لرستان شاه راه مواصلاتی شمال به جنوب است و اگر نواقص راه های ما برطرف گردد شاه راه مواصلاتی شرق به غرب است، راه یعنی یک فرصت برای اقتصاد اثربخش است و برای گردشگری و دیگر ظرفیت ها

استاندار لرستان ادامه داد: ما در استان فراوانی آب داریم که قطع به یقین پروژه های مورد نظر ما باید روی این ظرفیت تمرکز داشته باشد.

وی اضافه نمود: بحث سدهایی که از 10 سال پیش آغاز شده اند و به دلایلی بخشی پنج درصد و بخشی تا 45 درصد جلو آمده اند که این ها باید تکمیل شوند.

زیویار توضیح داد: الان ذخایر معدنی را خام فروشی می کنیم که برای این بخش هم ضروری است اقدامات اساسی تری انجام گردد، در حال حاضر بخش معادن سنگی داریم که بالای 25 درصد سنگ های تزئینی، نما و ساختمان در استان است که باید تمرکز بیشتری روی آن ها داشته باشیم.

استاندار لرستان با تأکید بر این که رتبه بالای ما در فراوری حبوبات باید مورد توجه قرا بگیرد، اعلام کرد: حبوبات ما باید برندسازی گردد و بازار خود را پیدا کند که این کار باید در قالب اتاق های فکر و کارگروه های توسعه تعقیب شوند.

وی با اشاره به رتبه بالای پرورش دام در استان، اضافه نمود: لرستان از دیرباز جزء قطب های پرورش دام در کشور بوده است، الان حدود 6 میلیو واحد دامی در سال پرورش داده می گردد چون 80 درصد آن به صورت سنتی است می توان با آموزش و تغییراتی در این حوزه، این بخش می تواند شرایط بهتری را پیدا کند.

زیویار اضافه نمود: لرستان جزء پنج استان اول پرورش دام است که می تواند به مرتبه های بالاترهم ارتقا پیدا کند.

استاندار لرستان با اشاره به این که ما در بحث گیاهان دارویی جزء استان های استثناء هستیم، توضیح داد: در کشت گلخانه ای 300 متر از دریا ارتفاع داریم که موقعیت خوبی است و روی این موضوع هم می توان سرمایه گذاری کرد.

وی اسم کرد: لرستان باید به خودش برگردد و براساس ظرفیت های خودش گام بردارد، وقتی لرستانی ها می توانند در بحران های مختلف در کشور نقش ایفا نمایند چرا برای خودشان نتوانند.

زیویار توضیح داد: این دولت اعتماد کرد و از میان خود لرستانی ها این مصند را به بنده داد که به اعتقاد بنده این کاری است که خیلی وقت پیش باید انجام می شد، نه این که چون زیویار انتخاب شد، امیدواریم خداوند یاری کند از عهده این مسئولیت برآیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7841

به "لرستان باید به خودش برگردد، لزوم توجه به ظرفیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لرستان باید به خودش برگردد، لزوم توجه به ظرفیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید