مجموعه خونه شاد فراوری شد

به گزارش پرسینا بلاگ، مجری برنامه کودک سیما از فراوری برنامه خونه شاد به منظور آموزش بازی و ایجاد نشاط و تحرک در ایام نوروز در خانه اطلاع داد.

مجموعه خونه شاد فراوری شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، محمدرضا بهروز امروز با اشاره به فراوری مجموعه خونه شاد در قالب 40 بازی بچگانه اظهار کرد: به صورت جهادی بخش های مختلف این برنامه طراحی شد تا بچه ها برای در خانه ماندن ترغیب شوند.

وی گفت: این روز ها بچه ها همراه بزرگسالان قرنطینه هستند و راهی برای تخلیه انرژی و تحرک ندارند. تلویزیون به طور مداوم برنامه کودک پخش می نماید، ولی هیچ راه حلی برای سرگرمی کودک ارائه نمی دهند.

این مجری برنامه های کودک سیما با بیان اینکه با ساده ترین ابزار ها بازی های حرکتی این مجموعه طراحی شده است، گفت: تمام بازی ها زیر نظر کارشناس تخصصی بازی کودک و کارشناس روانشناسی طراحی شده و نگرش تخصصی در آن ها رعایت شده و برای خانواده ها خاصیت های آن توضیح داده می گردد. به عنوان مثال در بازی توپ داغ تمرکز، رفع شدن اختلالات یادگیری کودک، رشد عضلانی کودک و هماهنگی بین حرکات بدن ذکر می گردد.

وی مطرح نمود: بچه ها هیچ تحرکی در خانه ندارند و این مسئله روی روان کودک اثر می گذارد بنابراین عکس العمل هایی از خود بروز می دهند که سبب می گردد بر روان کل خانواده اثر منفی بگذارد.

بهروز با بیان اینکه کودک در این بازی ها چند ساعت سرگرم است گفت: بازی ها به گونه ای طراحی شده که بزرگسالان نیز ترغیب شوند که این بازی ها را انجام دهند.

وی توضیح داد: علاوه بر آموزش بازی، مسابقه ای در صفحه اینستاگرام نیز برگزار می کنیم که سبب می گردد بچه ها ناامید نباشند و ترغیب شوند و کاری انجام دهند که خانواده ها و آن ها مشغول شوند و جوایز خوبی از سوی گروه جهادی و پویش به توان ما برای این مسابقه در نظر گرفته شده است.

این مجری کودک سیما با اشاره به فراوری بسته آموزشی در زمینه نحوه رفتار با بچه ها گفت: آموزش به والدین در زمینه نحوه برخورد بچه ها در برابر مسائل آن ها مانند سخن گفتن نادرست کودک و گریه بچه ها در هنگام خروج از شهر بازی در این بسته گنجانده شده است.

وی گفت: همه موارد این مجموعه از نظر فنی و گرافیکی به صورت حرفه ای است و بنا داریم این آموزش ها و بازی ها در شبکه های مختلف سیما نیز پخش گردد.

بهروز مطرح نمود: شبکه های خصوصی بسیار پیگیر بودند این کار را خریداری نمایند، ولی به دلیل آنکه شروع کار جهادی بود بنابراین در نظر داشتیم این بازی در انحصار قرار نگیرد تا بچه ها بیشتری مشاهده نمایند در حالی که از نظر اقتصادی به صرفه بود که به فروش برسانیم تا بخشی از مخارج کار تأمین گردد.

وی با اشاره به آموزش بازی ها در اینستاگرام و آپارات گفت: علاقه مندان می توانند در اینستاگرام و آپارات با جست وجوی behrooz.tv.1 آموزش این بازی ها و مسابقات مربوطه را به صورت روزانه مشاهده نمایند.

این مجری کودک سیما مطرح نمود: در نظر داریم در ادامه این کار آموزش کاردستی با وسایل دور ریختنی برای بچه ها ارائه دهیم تا با وسائل دور ریختنی کاردستی بسازند تا با خلاقیت خودشان در خانه سرگرم باشند.

وی با اشاره به اهمیت چنین بازی هایی گفت: این بازی ها علاوه بر اینکه خلاقیت بچه ها را پرورش می دهد تا در خانه سرگرم شوند، با ارائه بسته های روانشناسی رابطه کودک و پدر و مادر را صمیمی و عمیق می نماید.

بهروز یادآور شد: این 40 بازی به صورت یک بسته رادیویی نیز با همکاری مرکز قم ضبط شده که این برنامه در اختیار تمام مراکز استان ها قرار گرفته تا مجموعه خانه شاد را پخش نمایند که در روز سه بار پخش می گردد.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3775

به "مجموعه خونه شاد فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه خونه شاد فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید