مرگ ناشی از کرونا کمتر از 4 درصد بوده است، تعدادی از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته اند

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: مرگ و میر ناشی از کرونا کمتر از 4 درصد بوده است و افرادی بر اثر این بیماری جانشان را از دست داده اند که مسن بوده اند.

مرگ ناشی از کرونا کمتر از 4 درصد بوده است، تعدادی از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته اند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی، فرماندهی و پاسخ به بحران استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در تمامی مبادی مرزی هوایی، زمینی و دریایی به طور معمول پایگاه مراقبت بهداشت مرزی وجود دارد و این موضوع هم ربطی به ویروس کرونا ندارد و از قبل هم این پایگاه ها بوده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر در مرز هایی که احتمال می دهیم تردد مسافران از کشور چین داشته باشیم در حالت آماده باش قرار دارند که مهمترین آن پایگاه مراقبت مرزی در فرودگاه امام خمینی است که بیشترین مسافرانی که از کشور چین وارد تهران می شوند از فرودگاه امام خمینی (ره) مراجعه می کنند.

گویا یادآور شد: در این پایگاه ها پرسنل آموزش دیده ای مستقر هستند که همه اقدامات اطلاع رسانی را انجام می دهند و مسافران را از نظر سلامت چک می کنند و اگر مورد مشکوکی مشاهده کنند هماهنگی لازم از طریق مرکز فوریت های پزشکی وزارت بهداشت به بیمارستان هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده منتقل می کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: تا به امروز موردی از این بیماری در کشور گزارش نشده و به محض اینکه موردی مشاهده شود قطعاً به سرعت اطلاع رسانی می کنیم و امیدواریم که چنین اتفاقی هم نیفتد.

وی در مورد بازگشت دانشجویان ایرانی از کشور چین به داخل کشور نیز گفت: با هماهنگی های اجرا شده با وزارت امور خارجه این دانشجویان از ووهان چین به ایران باز می گردند

گویا یادآور شد: مرگ و میر ناشی از کرونا کمتر از 4 درصد است و افرادی بر اثر این ویروس جانشان را از دست دادند که سن بالایی داشته اند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: تعدادی از بیمارانی که مبتلا به ویروس کرونا شده بودند هم در حال حاضر بهبود پیدا کرده اند و به زندگی عادی خود می پردازند.

وی گفت: آسیب های اجتماعی این ویروس بیشتر از آسیب های بیماری آن شده است.

گویا گفت: ما در حال حاضر ورود مسافران چینی به کشور را از هفته گذشته داشته ایم و در فرودگاه نیز مأموران ما مستقر هستند و کار غربالگری را انجام می دهند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3230

به "مرگ ناشی از کرونا کمتر از 4 درصد بوده است، تعدادی از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ ناشی از کرونا کمتر از 4 درصد بوده است، تعدادی از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید