مسکو برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را خواهان شد

به گزارش پرسینا بلاگ، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای، با اشاره به تصمیمات تازه جمهوری اسلامی ایران در چارچوب توافق هسته ای، برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام با هدف کوشش برای حفظ این توافق را خواهان شد.

مسکو برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را خواهان شد

به گزارش گروه بین الملل پرسینا بلاگ، وزارت خارجه خارجه روسیه روز سه شنبه با صدور بیانیه ای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را با هدف کوشش برای حفظ این توافق خواهان شد.

به نوشته خبرگزاری تاس، در بخشی از این بیانیه با اشاره به تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای توقف بعضی از تعهداتش با استناد به مفاد توافق هسته ای، آمده است: امیدواریم که امکان ممانعت از تشدید بیشتر وجود داشته باشد. بخش اعظم این موضوع به همکاران اروپایی و توانایی آن ها برای پاسخگویی مناسب به دغدغه های ایران و ایجاد شرایطی برای حفظ روابط تجاری و مالی ایران با شرکت های علاقمند اروپایی، بستگی دارد.

مسکو با بیان اینکه انتظار دارد ایران از اقدامات بیشتر در جهت توقف اجرای تعهداتش ذیل برجام خودداری کند، گفته است: در مجموع، نگرانی درباره آینده برنامه جامع اقدام مشترک افزایش یافته است. اکنون لزوم برگزاری یک نشست کمیسیون مشترک برجام هر روز بیشتر مشهود می گردد. انتظار داریم که این جلسه برگزار گردد تا کشورهای حاضر در این توافق به صورت مشترک راه هایی را برای عادی سازی وضعیت در راستای منافع تضمین بقای برجام، بیابند.

جمهوری اسلامی ایران این هفته اعلام نمود ظرفیت غنی سازی در تأسیسات هسته ای نطنز چهار برابر شده است. بر اساس تصمیم اخیر ایران که در واکنش به خروج آمریکا از برجام و بی عملی اتحادیه اروپا اتخاذ شده، تهران اعلام نموده دیگر محدودیت سقف ذخایر اورانیوم غنی شده و آب سنگین را رعایت نمی کند و اگر ظرف دو ماه طرف های برجام راهی برای عادی سازی روابط تجاری با ایران نیابند، ایران دیگر تعهدات برجامی خود را هم کنار می گذارد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 559

به "مسکو برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید