هتل-موزه؛ یک اتفاق جدید در ترکیه

به گزارش پرسینا بلاگ، وب سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: سال 2009، برای احداث هتلی در آنتاکیا در کشور ترکیه، کارگران در حال حفاری بردند که ناگهان به بقایای یک اثر مهم و زیبای باستانی رسیدند: موزاییک های پهناوری از 2300 سال پیش.

هتل-موزه؛ یک اتفاق جدید در ترکیه

احداث هتل بلافاصله متوقف شد تا منطقه کاوش باستانشناسی شود. 6 ماه تمام این موزاییک ها از که از زمان احداث تا به حال 13 تمدن مختلف را بر بالای خود احساس نموده اند، مورد بررسی نهاده شدند.

عاقبت تصمیم گرفته شد که بدون آسیب رسیدن به موزاییک ها یا متوقف شدن کل پروژه هتل، یک پروژه جسورانه و خلاقانه صورت بگیرد و معمار ترک به نام امره آرولات یک هتل 200 اتاقی پنج طبقه را طراحی کرد. این هتل بر روی ستون های فلزی معلق است. طبقه زیرین این هتل با کفی و دیواره های شیشه ای بر این موزاییک ها مشرف است و بر آن ها دید دارد و منظره ای بس زیبا از موزاییک های باستانی 10 هزار متر مربعی را ایجاد می کند.

آنتاکیا در نزدیکی شهر باستانی انطاکیه Antioch نهاده شده است که قرن 4 پیش از میلاد احداث شد و تا قرن اول پیش از میلاد مرکز قدرت سلوکی ها بود. تصور می شود که این موزاییک ها بخشی از معماری یک ساختمان اداری بزرگ بوده باشند.

انطاکیه اواخر قرن چهارم قبل از میلاد توسط سلکوس اول نیکاتور بنیان نهاده شد، او یکی از فرماندهان اسکندر کبیر بود. این شهر از نظر جغرافیایی، نظامی و موقعیت اقتصادی برای ساکنینش سودمند بود، بخصوص ویژگی هایی، چون تجارت ادویه، جاده ابریشم و راه شاهی. نهایتاً این شهر با شهر اصلی شرق نزدیک یعنی اسکندریه به رقابت پرداخت. انطاکیه تا 63 قبل از میلاد، زمانی که رومی ها کنترل آن را بدست گرفتند پایتخت امپراتوری سلوکی بود. رومی ها آنجا را محل استقرار حکومت خویش ساختند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: برترین ها
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4814

به "هتل-موزه؛ یک اتفاق جدید در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل-موزه؛ یک اتفاق جدید در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید