هزاران نفر علیه راست گرایان در آلمان تظاهرات کردند

به گزارش پرسینا بلاگ، به دنبال تصمیم گروههای افراطی آلمان برای برگزاری تظاهرات، هزاران نفر از مخالفان آنها در شهر کاسل تجمع اعتراضی برگزار کردند.

هزاران نفر علیه راست گرایان در آلمان تظاهرات کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حدود هشت هزار نفر دیروز (شنبه) به خیابان های کاسل آمدند تا به تصمیم نئونازی ها برای برگزاری تظاهرات در غرب آلمان اعتراض نمایند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، راست گرایان گفته بودند که این تظاهرات در واکنش به انتشار اخباری در رسانه ها در ارتباط باکشته شدن یکی از مقامات محلی وجلوه دادن راست گرایان به عنوان عوامل افراط گرا ترتیب داده می گردد.پلیس اعلام نموده بود که انتظار دارد که حدود 500 نفر از هواداران راست گرایان افراطی در این تظاهرات شرکت نمایند.

کریستینه لامبرشت وزیر دادگستری آلمان تصمیم این حزب راست گرا در برگزاری تظاهرات، آنهم چند هفته پس از وقوع چنین جنایتی را محکوم کرد.

والتر لوبکه از هواداران سیاست درهای باز صدراعظم آلمان روز دوم ماه ژوئن در شهر کاسل، (12 خرداد)در پی شلیک گلوله به سرش کشته شد.در پی این حادثه، فردی که متهم به داشتن گرایش های راست گرایانه است، در بازداشت پلیس به سر می برد.

مرگ مشکوک لوبکه و تهدید به مرگ هنریته رکر و آندرآس هولشتاین شهرداران شهرهای کلن و آلتنا که هوادار سیاست های حمایت از پناهجویان هستند، نگرانی درباره رشد افراط گرایان را افزایش داده است.

انتهای پیغام/م

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 900

به "هزاران نفر علیه راست گرایان در آلمان تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران نفر علیه راست گرایان در آلمان تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید