هشدار؛ عوارض قطع خودسر دارو های فشارخون

به گزارش پرسینا بلاگ، هیچ کدام از عوارض داروی فشارخون به مقدار مسائل فشارخون جدی نیستند. اگر دیدید دارویی با سیستم بدن شما سازگار نبود می توانید از سایر دارو های همان بیماری استفاده کنید و در همین باره باید بگویم این دارو ها تحت پوشش بیمه نیز هستند.

هشدار؛ عوارض قطع خودسر دارو های فشارخون

یک متخصص بیماری های قلب و عروق گفت: بیماران فشارخون نباید به صورت خودسر دارو های خود را قطع کنند، باید به پزشک مراجعه و شرایط را توضیح داده تا پزشک بتواند درباره تغییر داروی آن ها تصمیم گیری کند.

مرجان حاج احمدی، متخصص بیماری های قلب و عروق، با اشاره به خطرات پیش روی بیماران مبتلا به فشارخون، اظهار کرد: بیماری فشارخون علی رغم آن که بی علامت و خاموش است، اما می تواند عوارض جدی و طولانی مدتی مانند سکته های مغزی و قلبی، نارسایی کلیه و ... را در پی داشته باشد.

وی اضافه کرد: اگر فشارخون را چک کردیم و عدد از نرمال بالاتر رفت می توان به پزشک مراجعه و اقدامی برای کنترل فشارخون کرد.

این متخصص بیماری های قلب و عروق ادامه داد: از آنجایی که فشار خون یک بیماری خاموش است ممکن است در حین درمان بیماران آن را انکار و یا از درمان اجتناب کنند، حتی ممکن است برخی ها به درمان های گیاهی مانند تغییر رژیم غذایی رجوع کنند، اما باید دانست مادامی که پزشکان شما را موظف به مصرف داروی فشارخون کردند تا انتها عمر این دارو ها باید مصرف شود.

وی ادامه داد: هیچ کدام از عوارض داروی فشارخون به مقدار مسائل فشارخون جدی نیستند. اگر دیدید دارویی با سیستم بدن شما سازگار نبود می توانید از سایر دارو های همان بیماری استفاده کنید و در همین باره باید بگویم این دارو ها تحت پوشش بیمه نیز هستند.

این متخصص بیماری های قلب و عروق تأکید کرد: بیماران فشارخون نباید به صورت خودسر دارو های خود را قطع کنند، باید به پزشک مراجعه و شرایط را توضیح داده تا پزشک بتواند درباره تغییر داروی آن ها تصمیم گیری کند.

وی گفت: توصیه ما به بیماران فشار خون این است که ورزش را فراموش نکنند، حداقل 30 دقیقه ورزش در روز داشته باشند و 5 تا 6 روز در هفته ورزش کنند و از سیگار و مصرف دخانیات به دور باشند.

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8126

به "هشدار؛ عوارض قطع خودسر دارو های فشارخون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ عوارض قطع خودسر دارو های فشارخون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید