واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو، لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

به گزارش پرسینا بلاگ، دستگیری 400 نفر در 35 پرونده بزرگ اقتصادی، آمار اختلالات روان در ایرانیان، ارائه خدمات بیمه ای به روستاییان از طریق اپلیکیشن ها، غلظت گوگرد سوخت توزیعی در کلانشهرها فراتر از حد مجاز است، بروز موارد تک گیر آنفلوآنزا در کشور، افزایش ظرفیت مراکز نگهداری از معتادان متجاهر به 17هزار نفر، لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست، واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو و تجهیز 17 گرمخانه پایتخت در آستانه فصل سرما از مهم ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی خبرنگاران در روز سه شنبه هستند.

واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو، لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

به گزارش خبرنگاران، در ادامه به برخی از مهم ترین اخبار اجتماعی خبرنگاران اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

با خودروی شخصی می توان به زیارت اربعین رفت؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت که امکان سفر با خودروی شخصی به عراق وجود ندارد.

سردار سید کمال هادیانفر درباره اینکه آیا می توان با خودروی شخصی به کشور عراق و زیارت اربعین رفت گفت: برابر تصمیمی که ستاد اربعین در هماهنگی با مسئولان کشور عراق اتخاذ کرده امکان سفر با خودروی شخصی یا به عبارتی کاپوتاژ تا پایان مهرماه به کشور عراق ندارد، لذا امکان اینکه زائران با خودروی شخصی به زیارت اربعین بروند وجود ندارد.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت

دستگیری 400 نفر در 35 پرونده بزرگ اقتصادی

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: بالغ بر 35 پرونده بزرگ و کلان اقتصادی را با همکاری دادستانی به مرحله اجرا گذاشتیم و با قاطعیت 400 نفر از این افراد را دستگیر کردیم.

سردار حسین رحیمی با بیان اینکه تلاش کردیم در بیش از 30 نقطه پرخطر و آسیب دیده در تهران انضباط برقرار کنیم، گفت: در شوش، مولوی، هرندی، دروازه غار و سایر نقاط شهر تهران گام های بزرگی را در زمینه پاکسازی و امن سازی این نقاط برداشتیم. همچنین در راستای امن تر کردن شهر و سخت کردن محیط برای مجرمان طرح های مختلفی را اجرا کردیم.

در آستانه هفته ملی سلامت روان مطرح شد

آمار اختلالات روان در ایرانیان/ ضرورت خدمات پیشگیرانه برای افراد سالم

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات بهداشتی و درمانی در خصوص بیماران روان گفت: از 23.6درصد افرادی که در گروه 15 تا 64ساله احتیاجمند مداخله روانپزشکی شناخته شده اند، 12.7 درصد دارای اختلال افسردگی و 14.6درصد دارای اختلالات اضطرابی هستند.

علی اسدی ادامه داد: از 23.6درصد افرادی که در گروه 15 تا 64ساله احتیاجمند مداخله روانپزشکی شناخته شده اند، 12.7 درصد دارای اختلال افسردگی و 14.6درصد دارای اختلالات اضطرابی هستند که در هر دو دسته آمار زنان نسب به مردان بیشتر است.

ارائه خدمات بیمه ای به روستاییان از طریق اپلیکیشن ها

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به جامعه هدف 6.5 میلیونی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند تاکید کرد که باید ضریب خانواری که تحت پوشش بیمه هستند افزایش یابد.

علی شیرکانی با بیان اینکه باید ضریب خانواری که تحت پوشش بیمه هستند افزایش یابد گفت: جمعیت شهرهای زیر 20 هزار نفر نیز در قانون می توانند مشمول صندوق باشند. یکسری مشاغل خاص هم بعدها به قوانین اضافه شدند که رانندگان بین شهری و مهندسان کشاورزی این شهرها از این جمله بودند.

سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست:

غلظت گوگرد سوخت توزیعی در کلانشهرها فراتر از حد مجاز است

سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حال حاضر یکی از مسائل سوخت توزیعی در تهران و سایر کلانشهرهای کشور گوگرد است که در بسکمک از نمونه های امسال فراتر از حد مجاز و بیش از 50PPM بود.

زهرا سماعی با اشاره به اینکه نمونه برداری های ما در تهران تقریبا با نمونه برداری های شرکت کنترل کیفیت هوا مطابقت دارد، اظهارکرد: برای مثال غلظت گوگرد پمپ بنزین جایگاه وصال در تهران 162PPM بود.

در گفت وگو با خبرنگاران اعلام شد

بروز موارد تک گیر آنفلوآنزا در کشور/ توصیه به زائران اربعین

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا از بروز موارد تک گیر آنفلوآنزا در کشور خبر داد و به زائران اربعین حسینی توصیه کرد که اگر بیماری زمینه ای دارند، واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند.

دکتر مسعود مردانی ادامه داد: در عین حال افرادی که مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند بیماری های کلیوی، قلبی-ریوی، افرادی که شیمی درمانی می شوند یا از داروهای سرکوب گر سیستم ایمنی استفاده می کنند، از آنجایی که در معرض خطر ابتلا به عفونت هایی مانند آنفلوآنزا هستند، اگر تاکنون واکسن آنفلوآنزا تزریق نکرده اند، حتما واکسن را دریافت کنند. به ویژه اگر راهی سفر اربعین هستند.

استاندار تهران گفت

افزایش ظرفیت مراکز نگهداری از معتادان متجاهر به 17هزار نفر/استمرار ساماندهی بچه ها خیابان

استاندار تهران وجود 13 هزار شهید و 24 هزار جانباز سرافراز نیروی انتظامی را گواه تلاش این نیروها در راستای تامین نظم و امنیت دانست و گفت: اگر ما هزاران کیلومتر آن طرف مرزها سنگر بندی کرده ایم به این دلیل است که بتوانیم توطئه های دشمن را خنثی کنیم.

انوشیروان محسنی بندپی در خصوص تامین آب شرب در استان تهران گفت: رییس جمهوری تکلیف کردند پروژه آبرسانی به عنوان اولویت در نظر گرفته شود. در حال حاضر تصفیه خانه ششم ما در مناطق 21،22 و شهر های غرب استان به ظرفیت دو متر مکعب در ثانیه، 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و رییس جمهوری دستور دادند که برای ادامه کار تامین اعتبار لازم انجام شود، برای اینکه آب شرب مناطق 21،22 تا پرند، رباط کریم و ملارد تامین شود.

وجود 24 هزار ناشنوا وکم شنوا در استان تهران

مدیرکل بهزیستی استان تهران پیشنهاد کرد تا برای تسهیل در ارائه خدمات به افراد ناشنوا در مراکز و سازمان های دولتی به ویژه بیمارستان ها، افراد مسلط به زبان اشاره استقرار داشته باشند.

داریوش بیات نژاد با اشاره به اینکه بیش از 1000 مورد در سال کاشت حلزون در استان تهران انجام می شود، شرح داد: بیش از 90 درصد بچه ها استان تهران در بدو تولد غربالگری شنوایی می شوند و این موضوع به درمان و ارتقای کیفیت شنوایی آنان کمک زیادی می کند. همچنین مشاوره های قبل ازدواج و ... به پیشگیری از این نوع معلولیت کمک کرده است.

معاونت زنان برای حمایت از حقوق بچه ها چه کار کرد؟

لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

درحالیکه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای حمایت از حقوق بچه ها و اجرای سیاست های تحکیم خانواده اقداماتی مانند حمایت از بچه ها در برابر ازدواج زودهنگام (اصلاح ماده 1041 قانون مدنی) و حمایت ویژه از بچه ها دختر زیر 18 سال در برابر خشونت را انجام داده است، لایحه اصلاح تبصره ماده 26 قانون حمایت از بچه ها و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست را نیز تدوین کرده تا به موجب آن ازدواج فرزندخوانده با سرپرست ممنوع شود.

زهرا جعفری، کارشناس ارشد دفتر بررسی های امور حقوقی معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به لایحه اصلاح تبصره ماده 26 قانون حمایت از بچه ها و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست مصوب 10 مهرماه 1392 گفت: ماده 26 قانون مذکور ازدواج بین سرپرست و فرزندخوانده را به شرط تشخیص دادگاه بعد از اخذ نظر مشورتی سازمان بهزیستی و رعایت مصلحت فرزندخوانده بلامانع دانسته است؛ این درحالیست که به این تبصره ایرادات متعددی وارد می شود که از جمله مهم ترین آنها می توان به ناسازگاری با منافع عالیه کودک، مغایرت با ارزش های اجتماعی، مخالفت با برخی الزامات حقوقی از جمله اصل ده قانون اساسی که به پاسداری از قداست خانواده تاکید دارد، بی توجهی به فلسفه فرزندخواندگی و تلاش قانون گذاری در ایجاد شبه خانواده برای بچه ها بی سرپرست و تغییر نقش های والدین - فرزندی به همسری اشاره کرد.

وزیر بهداشت گفت

واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو/ نقص در سامانه تی تک

وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات اجرا شده در زمینه شفاف سازی در سازمان غذا و دارو و سایر زیرمجموعه های وزارت بهداشت و با تاکید بر اینکه بزرگ ترین اولویتم در دارو، حذف رانت است، گفت: سامانه تی تک همچنان نواقصی دارد و به عنوان مثال یک کاربر توانسته آمپول تستوسترون را به عنوان پودر نارگیل و پودر کاکائو به کشور وارد کند.

دکتر سعید نمکی افزود: در حوزه تخلفات دارویی احتیاج به یک سامانه به روز با زیرساخت های سامانه تی تک داریم. باید واقع بین باشیم. بنده به دکتر شانه ساز نیز گفته ام اگر تخلفی صورت گیرد بنده به هیچ عنوان گذشت نخواهم کرد. حتی اگر در جهان متوجه تخلف شما نشوند، در آخرت شما باید جوابگوی من باشید.

تجهیز 17 گرمخانه پایتخت در آستانه فصل سرما

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از آغاز تجهیز گرمخانه های پایتخت به وسایل گرمایشی و... با آغاز سرما خبر داد.

نجم الدین محمدی با بیان اینکه به مراکز ابلاغ شده که نهایتا تا آبان نسبت به کنترل و تجهیز گرمخانه ها، اقدام کنند ،گفت: در صورتی که استقبال از گرمخانه ها بیش از حد ظرفیت مراکز باشد، آمادگی داریم تا نسبت به ایجاد گرمخانه های موقت در سطح شهر اقدام کنیم.

پیگرد قانونی نامه جعلی منتسب به وزیر بهداشت

به دنبال انتشار نامه ای منتسب به وزیر بهداشت در فضای مجازی مبنی بر عدم اعلام نتایج مثبت آزمایش های ایدز، رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: این نامه کذب است و این اقدام جعلی تحت پیگرد قضایی قرار می گیرد.

دکتر کیانوش جهانپور با اشاره به جعلی بودن نامه منتشره در شبکه های اجتماعی مبنی بر دستور وزیر بهداشت برای عدم اعلام نتایج آزمایشات ایدز با توجه به اتفاقات لردگان، گفت: این نامه کاملا جعلی و کذب است و وزیر بهداشت هرگز چنین دستوری در این باره صادر نکرده و این نامه کذب و ساختگی است.

به گزارش خبرنگاران، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در 24 ساعت گذشته به شرح زیر است:

ارتباط تعداد دندان ها با بیماری قلبی

آمار اختلالات روان در ایرانیان/ ضرورت خدمات پیشگیرانه برای افراد سالم

واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو/ نقص در سامانه تی تک

دارویی جدید برای مقابله با کشنده ترین بیماری عفونیِ جهان

بروز موارد تک گیر آنفلوآنزا در کشور/ توصیه به زائران اربعین

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1835

به "واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو، لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو، لایحه ای برای ممنوعیت ازدواج فرزندخوانده با سرپرست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید