واعظ آشتیانی: کمیته اخلاق باید بحث سوءپیشینه کفاشیان را روشن کند، قاضی زاده گفت بازگشت او جرم کیفری دارد

به گزارش پرسینا بلاگ، امیررضا واعظ آشتیانی، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تأکید کرد که مجموعه فدراسیون فوتبال باید جزئیات مربوط به محرومیت پنج ساله علی کفاشیان را شفاف سازی کند.

واعظ آشتیانی: کمیته اخلاق باید بحث سوءپیشینه کفاشیان را روشن کند، قاضی زاده گفت بازگشت او جرم کیفری دارد

امیررضا واعظ آشتیانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره بحث بازگشت علی کفاشیان به فدراسیون فوتبال که واکنش های مختلفی را در پی داشته است، گفت: من معتقدم که کمیته اخلاق باید جزئیات حکمی را که در خصوص کفاشیان داد، به صورت کامل تعیین کند. اینکه محرومیت پنج ساله ایشان که ظاهراً به یک سال تبدیل شد براساس سوءمدیریت بوده یا مسائل مالی. ضمناً آیا این محرومیت برای کفاشیان سوءپیشینه ایجاد نموده است یا خیر. اگر جرم ایشان سوءمدیریت و صدمه زدن به بیت المال باشد، طبیعتاً بحث سوءپیشینه مؤثر مطرح است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال ادامه داد: ما دو نوع سوءپیشینه داریم که یکی از آنها مؤثر نیست. به عنوان مثال یک نفر متهم است و حکم می دهند که اگر آن جرم را دو سال تکرار نکند، محکومیتش لغو می گردد، ولی سوءپیشینه مؤثر براساس یک اتهام است که طرف محکوم شده و باید مجازات گردد. مجموعه فدراسیون فوتبال از جمله کمیته اخلاق، کمیته انضباطی و کمیته استیناف باید این بحث را روشن نمایند که آیا کفاشیان دارای سوءپیشینه مؤثر است یا خیر. اگر ایشان سوءپیشینه مؤثر دارد، نشان می دهد که مجرم است و به مجموعه ای که در آن فعالیت می نموده، ضربه مالی وارد آورده است، در این شرایط باید پرونده را به مراجع قضایی هم ارجاع داد.

واعظ آشتیانی همچنین تأکید کرد: طبق قوانین کشورمان، اگر فردی بخواهد در یک شرکت، مجموعه یا ... فعالیت کند احتیاج به عدم سوءپیشینه دارد. اگر قرار است کسی که محکوم و محرومش نموده اند، دوباره به سمتش برگردد پس امثال پلاتینی و بلاتر هم باید به صندلی و پُست قبلی خودشان برگردند. به هرحال مجموعه فدراسیون باید جزئیات این محرومیت کفاشیان را روشن نمایند که آیا ایشان صلاحیت بازگشت را دارد یا خیر.

وی در پایان گفت: اگر کمیته اخلاق به این نتیجه رسیده که دخل و تصرف مالی یا سوءمدیریت ایجاد شده است، باید همه چیز را روشن کند و به دستگاه قضایی ارجاع دهد. رفتن کفاشیان به ساختمان فدراسیون و زنده شدن بحث نایب رئیسی، باعث شد تا این پرونده زوایای مختلفش روشن گردد. این در حالی است که آقای قاضی زاده هاشمی چند روز پیش خاطرنشان کرد که بازگشت کفاشیان جرم کیفری دارد و حرف ایشان قطعاً با استناد به این مسائل بوده است. باید کمیته اخلاق این موضوع را روشن کند که آیا فردی که در مسئولیت قبلی خود مرتکب جرم و شامل محرومیت شده است، می تواند براساس حکم این کمیته دوباره فعالیتش را ادامه دهد یا خیر. باید این مسائل برای مردم روشن گردد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4681

به "واعظ آشتیانی: کمیته اخلاق باید بحث سوءپیشینه کفاشیان را روشن کند، قاضی زاده گفت بازگشت او جرم کیفری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظ آشتیانی: کمیته اخلاق باید بحث سوءپیشینه کفاشیان را روشن کند، قاضی زاده گفت بازگشت او جرم کیفری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید