وزارت خارجه: ظریف و دستگاه دیپلماسی با تمام توان به انجام ماموریت و رسالت خود ادامه می دهند

وزارت خارجه ایران در بیانیه ای تحریم ظریف را نشانه استیصال دولت آمریکا خواند و تأکید کرد: وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی با تمام توان به انجام ماموریت و رسالت خود در دفاع از منافع ملی و مبارزه با تروریسم مالی ادامه می دهند.

وزارت خارجه: ظریف و دستگاه دیپلماسی با تمام توان به انجام ماموریت و رسالت خود ادامه می دهند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در پی تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت آمریکا بیانیه ای به توضیح زیر صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محکومیت اقدام دولت ایالات متحده آمریکا در تحریم دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و رئیس دیپلماسی کشور، این اقدام را نشانه روشن استیصال و درماندگی دولت آمریکا می داند. تحریم جدید آمریکا، ترس و ضعف این دولت در برابر دیپلماسی هوشمندانه و مبتنی بر منطق جمهوری اسلامی ایران را آشکار می نماید.

وزارت امور خارجه تاکید می نماید اعمال تحریم اخیر بر وزیر امور خارجه هیچ تاثیری بر کوشش ها و اقدامات مجموعه وزارت امور خارجه و شخص وزیر امور خارجه به عنوان مسئول سیاست خارجی کشور در اثبات حقانیت ملت ایران، دفاع از منافع ملی و مبارزه با تروریسم مالی دولت آمریکا نخواهد داشت و همچنان با تمام توان و باور قلبی، به انجام ماموریت و رسالت خود ادامه خواهد داد.

به گزارش فارس، وزارت خزانه داری آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) دهم مرداد ماه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را در فهرست تحریم ها قرار داد که این اقدام واکنش ظریف را در پی داشت و وزیر خارجه بلافاصله در توئیتی نوشت: ایالات متحده می گوید من را به عنوان سخنگوی اصلی ایران در سرتاسر دنیا تحریم نموده است. واقعیت آنقدر دردناک است؟ این تحریم بر من یا خانواده من هیچ اثری ندارد، چراکه من خارج از ایران، هیچ دارایی یا منافعی ندارم. ممنونم که مرا چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان می پندارید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 25 مهر 1398 شناسه مطلب: 981

به "وزارت خارجه: ظریف و دستگاه دیپلماسی با تمام توان به انجام ماموریت و رسالت خود ادامه می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه: ظریف و دستگاه دیپلماسی با تمام توان به انجام ماموریت و رسالت خود ادامه می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید