پست های برق منطقه ای تهران در برابر زلزله ایمن شد

به گزارش پرسینا بلاگ، تعداد 138 دستگاه ترانسفورماتور در محدوده تحت پوشش برق منطقه ای تهران در برابر زلزله و به منظور جلوگیری از بروز خاموشی در شبکه، با استفاده صد درصدی از تجهیزات داخلی مقاوم سازی شد.

پست های برق منطقه ای تهران در برابر زلزله ایمن شد

به گزارش خبرنگاران، ترانسفورماتورهای مصرف داخلی و نوتر در 138 پست فوق توزیع (20/63 کیلوولت) حوزه جغرافیایی امور انتقال نیروی البرز با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال مهار و مقاوم سازی شد.

مدیر امور انتقال نیروی البرز در این رابطه گفت: قبل از اجرای این طرح، ترانسفورماتورهای مصرف داخلی و نوتر در اغلب پست های فوق توزیع (20/63 کیلوولت) بدون هیچ گونه مهاری و تنها به وسیله چرخ روی استراکچرهای فلزی قرار داشت که در صورت وقوع زلزله شدید احتمال سقوط آنها در حد بسیار بالایی متصور بود، به همین دلیل بازدیدها و آنالیز های زیادی از سوی کارشناسان امور انتقال نیروی البرز روی شیوه مهار آن ها به عمل آمد و پیشنهادهای متعددی مطرح شد و در آخر، سریع ترین، ساده ترین و کم هزینه ترین راه که استفاده از پیچ و مهره بود، مورد تأیید دفتر فنی انتقال و معاونت بهره برداری نهاده شد و به اجرا گذاشته شد.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، محراب رضازاده در خصوص تأثیر اجرای این طرح اضافه نمود: پایداری شبکه برق در زمان وقوع زلزله که خود از زیرساخت های اصلی کشور است، تأثیر بسزایی در جلوگیری از بروز و گسترش بحران، مسائل پس از وقوع زلزله، کارکرد عادی سایر شریان های حیاتی و نهایتاً ایجاد آرامش برای جامعه و شهروندان را در پی خواهد داشت.

مدیر امور انتقال نیروی البرز، ویژگی شاخص و مزیت این طرح نسبت به موارد مشابه را سادگی، هزینه پایین اجرا و سرعت بالا در انجام کار مطرح نمود.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 396

به "پست های برق منطقه ای تهران در برابر زلزله ایمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پست های برق منطقه ای تهران در برابر زلزله ایمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید